Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt példány. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány.
Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. A szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító aláírásával. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (163./250) példány.
Jékely Zoltán: Őszvégi intelem. Varga Hajdú István illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (170./250) és a szerző, Jékely Zoltán (1913-1982) költő által aláírt példány.
Koszorú. Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es magyar könyvnap könyve. Bp., 1931, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Orsz. Egyesülete, Athenaeum-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, fűzésnél sérült l. Áprily Lajos, Bánffy Miklós, Dsida Jenő, Nyirő József, Reményik Sándor, Tamási Áron, Mécs László, Szirmai Károly és mások írásaiva
Botka Ferenc (szerk.): Szép elmélet fonákja.Cikkek, művek, beszédek, interjúk (1945-1957). Bp., 2002, Petőfi Irodalmi Múzeum. 603 p. Kiadói papírkötés.
Bibó István: Különbség Bp., 1990., Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem,(Bethlen Gábor Könyvkiadó.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Jókai Mór: Török világ Magyarországon. I-II. köt. Jókai Mór összes művei. Bp., 1894, Révai. Aranyozott gerincű félbőr kötés, újrakötött. Kopott borító, a széleken szakadozott. laza kötés.
Vörösmarty-album. A költő válogatott költeményei. Csongor és Tünde. Szerk.: Lándor Tivadar. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. Bp., [1903], Pesti Napló (Franklin-ny.), 119 p. + 20 t. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza kötéssel.