Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 314

Lator László: Az egyetlen lehetőség. Versek. Varga Hajdú István grafikus, festőművész illusztrációival. A szerző, Lator László 1927-) Kossuth-díjas költő, műfordító, a Nemzet Művésze által aláírt példány. Békéscsaba, 1976., Megyei Könyvtár, 5 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.   Megjelent 250 számozott példányban, de ez számozatlan példány.
17559.

Rufpreis:
2 000 HUF

Kálnoky László: A szemtanú. Válogatott versek. Diskay Lenke illusztrációival. A szerző, Kálnoky László (1912-1985) kétszeres József Attila-díjas költő, műfordító aláírásával. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés. Számozott (163./250) példány.
17560.

Rufpreis:
2 000 HUF

Jékely Zoltán: Őszvégi intelem. Varga Hajdú István illusztrációival. Békéscsaba, 1979., Megyei Könyvtár,12 sztl. lev. Első kiadás. Kiadói papírkötés.   Számozott (170./250) és a szerző, Jékely Zoltán (1913-1982) költő által aláírt példány.
17561.

Rufpreis:
2 000 HUF
29

Koszorú. Erdélyi, felvidéki, vajdasági írások. Az 1931-es magyar könyvnap könyve. Bp., 1931, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Orsz. Egyesülete, Athenaeum-ny. Kiadói illusztrált papírkötés, fűzésnél sérült l. Áprily Lajos, Bánffy Miklós, Dsida Jenő, Nyirő József, Reményik Sándor, Tamási Áron, Mécs László, Szirmai Károly és mások írásaiva
17562.

Rufpreis:
2 000 HUF

Németh László: Kisebbségben I-II.. Bp., 1942. Magyar Élet. Első kiadás. Sérült kiadói papírkötésben
17563.

Rufpreis:
1 600 HUF

Botka Ferenc (szerk.): Szép elmélet fonákja.Cikkek, művek, beszédek, interjúk (1945-1957). Bp., 2002, Petőfi Irodalmi Múzeum. 603 p. Kiadói papírkötés.
17564.

Rufpreis:
1 200 HUF

Nyírő József 2 műve:  Mádéfalvi veszedelem. Szeged, 1995., Szukits. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.;  A sibói bölény. Szeged,2010,Lazi.
17565.

Rufpreis:
1 400 HUF

Bibó István: Különbség Bp., 1990., Európai Protestáns Magyar Szabadegyetem,(Bethlen Gábor Könyvkiadó.) Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17566.

Rufpreis:
1 000 HUF

Mollináry Gizella: Betévedt Európába. I-II. köt. Bp., 1943, Grill Károly, 336 p., 328 p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, illusztrált kiadói papír védőborítóban.
17567.

Rufpreis:
1 600 HUF

Morton, Frederic: Alkonyi villámlás. Bécs, 1913-1914. Ford.: Tóth Árpád. Bp., [2008], General Press. 432 p. Kiadói kartonált papírkötés.
17568.

Rufpreis:
1 000 HUF

Jókai Mór: Török világ Magyarországon. I-II. köt. Jókai Mór összes művei. Bp., 1894, Révai. Aranyozott gerincű félbőr kötés, újrakötött. Kopott borító, a széleken szakadozott. laza kötés.
17569.

Rufpreis:
1 200 HUF

Vörösmarty-album. A költő válogatott költeményei. Csongor és Tünde. Szerk.: Lándor Tivadar. A Pesti Napló előfizetői számára készült kiadás. Bp., [1903], Pesti Napló (Franklin-ny.), 119 p. + 20 t. Kiadói dombornyomott, festett egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, sérült gerinccel, laza kötéssel.
17570.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF