Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 314

Alexandre Dumas összes D'Artagnan története. I. köt. Ford.: Csatlós János, Jékely Zoltán, Rónay György. Szeged,2003,Szukits. A borító illusztrációja Boros Zoltán, Szikszai Gábor munkája. Kiadói kartonált papírkötés.
17535.

Rufpreis:
2 800 HUF

Ismerettár, a magyar nép számára nélkülözhetetlen segédkönyv, mely a történelem, természet s egyéb tudományok és művészet köréből gyűjtött több ezer czikk és több száz képpel, lehetőleg minél több érdekes tárgyat és egyéniséget betüsorozatos rendben megismertet .V. köt.: Ferguson - Hermann. Pest, 1862, Heckenast Gusztáv, XVI+ 768 (kéthasábos számozás) p. Korabeli kopott félvászon-kötésben, foltos lapokkal, benne a szócikkekre vonatkozó számos újságcikk kivágással, a számos jegyzetlapból adódó deformált kötéssel.
17536.

Rufpreis:
2 000 HUF

Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György fametszeteivel. Bp., [1935], Kir. M. Egyetemi Nyomda, 312 p. Első kiadás. Kiadói félbőr-kötés, kopott, foltos borítóval.
17537.

Rufpreis:
3 000 HUF

17538.

Rufpreis:
1 800 HUF

Föld Ottó: Bohémvilág. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp., 1996., Magyar Filmiroda Rt. Kiadói papírkötés.
17539.

Rufpreis:
2 800 HUF

Ofella Sándor: Kék szivárvány... A népdal közösségformáló és leleknemesítő ereje. A szerzőm Ofella Sándor (1914-1997) által aláírt példány. Tápiószecső, 1988-1991, Tápiószecső Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér szövegközti fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
17540.

Rufpreis:
2 800 HUF

Oravecz Imre: A chicagói magasvasút montrose-i állomásának rövid leírása. Egybegyűjtött versek. Bp., 1994, Helikon, 260 p. A borító Kemény György munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
17541.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

17542.

Rufpreis:
4 000 HUF

Universum. Találmányok, felfedezések, utazások, vadászkalandok, természetcsodák, hasznos tudnivalók; a természettudományok, a földrajz és az egészségtan köréből való olvasmányok. I-V. köt. Szerk.: Dr. Hankó Vilmos. Dolgozataikkal közreműködtek: József főherceg és sokan mások. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Kiadói illusztrált, aranyozott, festett egészvászon sorozatkötés, kopottas, helyenként kissé foltos, sérült borítókkal, helyenként kissé foltos, sérült vagy gyűrött lapokkal, laphiányok előfordulhatnak.
17543.

Rufpreis:
3 000 HUF

Karriérek sorozat 6 kötete: Híres zenészek; Nagy asszonyok élete; Híres felfedezők; Nagy katonák; Híres feltalálók; Nagy tudósok. Bp., 1912, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, helyenként kissé kopott, sérült, foltos borítókkal, helyenként kissé foltos lapokkal.
17544.

Rufpreis:
3 000 HUF

Szabó Magda 3 könyve: Freskó, (Második kiadás); A szemlélők, (Első kiadás). Bp., 1964-1973, Magvető. + Az őz. Bp., 1972, Szépirodalmi Könyvkiadó. Harmadik kiadás. A borító Szántó Piroska munkája. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült kiadói papír védőborítóban.
17545.

Rufpreis:
3 000 HUF

Bessenyei György: Tariménes utazása. Szatrikus állambölcseleti regény 1804. Kiadta a budapesti V. ker. m. kir. állami Berzsenyi Dániel Reálgimnázium ifjúsága. Sajtó alá rendezte az 1929-30. évi nyolcadik osztály. Bp., 1930, Athenaeum-ny., 438+(1) p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval, a hátsó borító hiányzik. A 371. kézzel számozott példány.
17546.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF