Thackerey W. M. A négy György. Kkor-rajzi képek az angol udvari és városi életből. Ford.: Szász Béla. Bp., 1893., Ráth Mór. Második kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, volt könyvtári példány.
Johannes Secundus: Csókok könyve. Ford.: Mészöly Gedeon. Bp., 1921, Rózsavölgyi és Társa, 33+1 p. Kiadói papírkötés, sérült, szétvált borítóval, nagyrészt szétvált fűzéssel. Megjelent 500 példányban.
Vasárnapi Regények, 6 db (Élve vagy halva!, Vőlegényem a gengszter, Gyilkos játék, Nehéz napok, Negyven hotelszoba, Mama kerestetik!). Papírkötésben, viseltes állapotban
Graves, Robert: A ritka bélyeg. Ford.: Janovics András. Bp., [1937], Athenaeum, 274 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé sérült, foltos, kopott borítóval.
Kárpáti Aurél: Kultúra haláltánccal. Bp.,1947,Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, hiányzó borítóval, csak az elülső borító van meg és az is leszakadt. A szerző, Kárpáti Aurél (1884-1963) Kossuth-díjas színházi és irodalmi kritikus, író, költő által Kolozsvári Grandpierre Emil (1907-1992) író, műfordító és kritikus részére dedikált példány.
Berkesi András: Ha az igazságra esküdtél... Bp., 1980., Magvető. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző, Berkesi András (1919-1997) által Gábor Viktor, a Kulturális Minisztérium Kiadói Főigazgatóságának vezetője részére részére dedikált példány.