Vörösváry László: Az élet derűje. Bp., 1988, a szerző kiadása. Gózon Lajos illusztrációival. Kiadói műbőr-kötés, kissé foltos borítóval, néhány lap kissé sérült. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Kisfaludy Sándor: Gyula szerelme. Pest, 1869, Heckenast Gusztáv, 234+(6) p. Viseltes aranyozott egészvászon-kötés, a borító, a gerinc és az első 8 lap elvált a könyvtesttől, a borító sérült, foltos, helyenként kissé foltos lapok.
Gulácsy Irén: Fekete vőlegények. Regény három kötetben. I-III. köt. [Egykötetben.] Bp., 1930, Singer és Wolfner, 221+281+236+2 p. Kiadói aranyozott egészbőr-kötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, az I. részben hiányzó címlappal.
May Károly: A szent este. Útleírás. Ford.: Altay Margit. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp., é.n., Aczél Testvérek ("Otthon"-ny). 152 p. Kiadói aranyozott, illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, kissé laza, részben szétvált kötéssel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Vágó István: A fele sem igaz! Gáspár Imre karikatúráival. A szerző által ALÁÍRT példány. Bp., 1984., Szerzői kiadás, (Debrecen, Alföldi-ny.) Kiadói papírkötés, volt könyvtári példány.
Defoe: Robinson Crusoe kalandjai. Ford. és átdolgozta: Kertész Erzsébet. Pályi Jenő rajzaival. Bp., 1942, Nova. 128 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal.
Mark Amaru Pinkham: Párbeszéd az istennővel. Ford.: Dávid Katalin. Budakeszi,2003,Mandala-Véda. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval, kissé foltos lapélekkel.
Komáromi János: Szülőföldem szép határa. Bp., é.n., Dick Manó (Bíró Miklós ny.), 194+2 p. Aranyozott egészvászon-kötés, kissé sérült borítóval, ajándékozási bejegyzéssel.