[Zigány Árpád (1865-1936)]: Gyula Bácsi: Kis köszöntő. Újévi, névnapi, születésnapi s egyéb ünnepi alkalomra való köszöntő versek 4-6 éves gyermekek számára. Bp.,é.n.[cca 1886?],Mehner Vilmos, (Pesti Lloyd-ny.), 101+3 p. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, benne foltos lapokkal is, egy lapon kis szakadással, ceruzás bejelölésekkel.
Magyar Ferenc: Uj somlyó vár. Rege a jelen századból. Kisfaludy Sándor lantja után. Pest, 1860., Emich Gusztáv, 214 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító leszakadt, sérült, az elülső borító sérült, szakadozott, kissé hiányos, a kötése szétvált.
Kriterion Kiskalauz/Kriterion Kézikönyvek 16 kötete: Fényképezők könyve, Kis magyar nyelvtankönyv, Sportjátékok könyve, Bélyeggyűjtők könyve, Madaraskönyv, Ásványgyűjtők könyve, Barlangászok könyve, Hegymászók könyve, Vadászkönyv, Képeslapok könyve, Mit tud a zsebszámítógép, Fák és cserjék, Földrajzi kislexikon, Európai mítoszok és mondák, Matematikai kislexikon, Geológiai kislexikon. Bukarest, 1976-1985, Kriterion. Kiadói műbőr-/félvászon-/kartonált papírkötés.
Új idők lexikona 1.-12. kötet. Budapest, 1936-1942, Signer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Egységes kiadói aranyozott félvászon sorozatkötésben, számos egészoldalas és szövegközti illusztrációval, kopott borítókkal.
Petőfi album. A Pesti Napló előfizetőinek készült kiadás. Bp., (1907), Pesti Napló. Hornyánszky Viktor színnyomataival illusztrált. Kiadói, aranyozott, dombornyomott, illusztrált egészvászon-kötés. Kissé piszkos, de sérülés nélkül
Babits Mihály száz esztendeje. Kritikák, portrék. Szerk. Pók Lajos. A szerkesztő által DEDIKÁLT! Bp., 1983, Gondolat. Kiadói egészvászon kötés, sérült papír védőborítóval, jó állapotban.