Verne Gyula: Senki fia. Ford.: Gaal Mózes. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 414+1 p. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Verne Gyula: Három orosz és három angol kalandjai. Ford.: Nagy István. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., [1931], Franklin-Társulat, 233+1 p. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval, intézményi bélyegzőkkel.
Verne Gyula: Utazás a Föld központja felé. Verne Gyula Összes Munkái. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 264 p. Harmadik kiadás. Kiadói festett, aranyozott félvászon-kötés, kissé sérült, kopott borítóval.
Hamvas Béla: Scientia Sacra. Az őskori emberiség szellemi hagyománya. Bp., 1988, Magvető. Kiadói egészvászon kötés, kiadói papír védőborítóval, a gerincen fakult borítóval, de egyébként jó állapotban.
Hamvas Béla: Szellem és egzisztencia. Pannónia Könyvek. Hamvas Béla tanulmányainak a szövegét gondozta, és a jegyzeteket készítette: Csuhai István. Bp., 1987, Baranya Megyei Könyvtár, 192 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Mándy Iván: Budapesti legendák. Felvidéki András rajzaival. Bp., 1994, Budapest Főváros Önkormányzata, 165+2 p. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 200 számozott példányban, ebből a 81. számú példány.
Orwell, George: Állatfarm. Ford.: Szíjgyártó László. Ralph Steadman illusztrációival. Bp., 2006, Európa Könyvkiadó. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Séta bölcsőhelyem körül. Erdély íróinak vallomása - írásban és képben - szülőföldjük tájairól Szerk.: Kovács László. Bp., 1940., Révai, 198+18 p. Az oldalszámozáson belül gazdag, egészoldalas fekete-fehér fotókkal illusztrált. Benne Kemény János, Tamási Áron, Karácsony Benő, Wass Albert, Kós Károly, Reményik Sándor és mások írásaival. Kiadói vaknyomásos kartonkötésben, sérült gerinccel.
Krupa András: Hidelmek - varázslatok - boszorkányok. (Békéscsaba, Tótkomlós és Csanádalberti szlovák lakó körében gyűjtött babonák, hiedelmi szokások. Békéscsaba, 1974, Békés megyei Tanács Végrehajtó Bizottságának Művelődési Osztálya, 373+5 p. Kiadói kissé kopott papírkötés. Megjelent 2000 példányban.