Ethnographia. A Magyar Néprajzi Társaság és a M. Nemzeti Múzeum értesítője. Szerk.: Dr. Munkácsi Bernát. VII. évfolyam. Bp., 1896, Magyar Néprajzi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus kézzel írt, több mint 10 oldalnyi jegyzetével. Intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 9.: Vác, Visegrád. Szerk.: Bodnár Gyula. Bp., 1935, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Térképekkel. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Barna János, Sümeghy Dezső: Nemes családok Csanádvármegyében. Bp., 1998, Heraldika Kiadó. 241+2 p. Reprint kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Szentgyörgyi Mária: Jobbágyterhek a XVI-XVII. századi Erdélyben. Értekezések a történeti tudományok köréből 27. Szerk.: Barta István. Bp., 1962, Akadémiai Kiadó. 104 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 550 példányban. + Török Gyula: Sopronkőhida IX. századi temetője. Fontes Archeologici Hungariae. Bp., 1973, Akadémiai Kiadó. 130 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, volt könyvtári példány.