Vörös Márton (1900-1993): A szerencsés expedíció. Hans W. Ahlmann kutató útja asz északi jégvilágba. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1934.], Franklin,140+2 p.+20 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t.+2 (térképek) t. Egészoldalas fekete-fehér fotókkal, és két térképpel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
[Chun, Karl (1852-1914)] Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1902], Lampel R.( Wodianer F. és Fiai), 8+280 p.+14 (fekete-fehér képtáblák) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Fekete-fehér szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
[Etherton, Percy Thomas (1879-1963)] P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1935.],Franklin,1 (címkép) t.+262+2 p.+ 21 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, két kijáró képtáblával.
[Scott, Robert Falcon (1868-1912)] Robert F. Scott: Angolok a déli sarkvidéken. Angolból átdolgozta Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,1911, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai. Rt.),(Franklin-ny.), 1 (címkép) t.+299 p.+44 t.(Két kétlapos, egészoldalas fekete-fehér fotók.)+ 1 kihajtható térkép (39x30,5 cm.) Szövegközti fekete-fehér képekkel. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kopásnyomokkal.
Baedeker, Karl: Süddeutschland. Leipzig, 1895, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban / linen binding, good condition
Karl Baedeker: Nordwest-Deutschland. Handbuch für Reisende. Utazók kézikönyve, térképekkel, a hátsó borító térképén Magyarország is szerepel. Az első térképmelléklet szakadt. Lipcse, a szerző kiadása, 1896. Foltos egészvászon kötésben.
Baedeker, Karl: Belgien und Holland. Leipzig, 1897, Verlag von Karl Baedeker. Kiadói egészvászon kötés, festett lapszélek, jó állapotban / linen binding, good condition
Rejtett kincsek nyomában. Baranyai népmondagyűjtemény. H.n., é.n., a Baranya Megyei Könyvtár kiadása. Harmadik kiadás. Papírkötésben. Volt könyvtári példány.