Beke György: Székelyföld II. Barangolások Erdélyben 7. kötet. Nagyküküllő, Fehér-Nyikó. H.n., é.n., Felsőmagyarország Kiadó. Kiadói kartonált papírkötés, hátsó borító éleinél kissé kopott, 436-468. oldal között felső sarkában gyűrődéssel.
Győri tanulmányok 1. Szerk.: Cziglényi Miklós. Győr, 1973, Győr Megyei Város Tudományos Kutató Csoportjának kiadása. Kissé gyűrött, megviselt papírkötésben. Volt könyvtári példány. Megjelent 1060 példányban.
Cholnoky Jenő (1870-1950): Balaton. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1937],Franklin, 191+1 p.+24 t.(fekete-fehér fotók.) Szövegközti ábrákkal, illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal, egy-két lapon kis folttal, de alapvetően jó állapotban.
Stein Aurél (1862-1943): Nagy Sándor nyomában. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931], Franklin, 1 t. (címkép)+183 p.+32 (kétoldalas fekete-fehér képtáblák). Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, szakadással, ragasztással.
Cholnoky Jenő: A sárkányok országából. I-II. kötet. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1935.], Franklin-Társulat. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal, kihajtható térképmelléklettel. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon-kötés, kopott borítóval és gerinccel, helyenként kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzőkkel, volt könyvtári példányok.
[Sven Hedin (1865-1952)] Hedin, Sven: Transzhimalája. Felfedezések és kalandok Tibetben. Fordította Kondor Alfréd. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., [1910], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t. + VI+2+330 p.+ 39 t.+ 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag egészoldalas és szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal, a hátsó borítón folttal, színes képek és színes panorámák és egy térkép hiányzik.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 209+3 p.+28 t. (Fekete-fehér fotók.) Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, az 51. oldalon szakadással.
Merlin Moore Taylor (1886-1939): A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 1 t.+188+2 p. +19 t. Az oldalszámozáson belül egy egészoldalas térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926.], Lampel R. + Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1926], Lampel R. Kiadói egészvászon kötés, kissé kopottas, kissé foltos, egyébként jó állapotban.
[Balbo, Italo (1896-1940)]: Repülőrajokkal az óceánon át. Fordította Révay József. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1931],Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), Egész oldalas fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
F. W. Up de Graff: Az Amazonasz őserdeiben. Ford.: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1933.], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. (címkép)+164+4 p.+28 (fekete-fehér fotók). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei.Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. A Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Könyvkiadóvállalata. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, a borítón kis kopásnyomokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.