Sven Hedin: A rejtelmes India felé Sven Hedin utazása Perzsia sivatagjain keresztül. I-II. kötet. Fordította és bevezetéssel ellátta Zigány Árpád. Bp, é.n., a Magyar Kereskedelmi Közlöny Hírlap- és Könyvkiadó-Vállalat kiadása. Fekete-fehér fotókkal és rajzokkal illusztrálva. Kopott egészvászon kötésben A II. kötet fűzése laza, a végéről néhány lap hiányzik.
Történeti összehasonlító helységnévtár. 1773-1913. A történeti Magyarország északi és északi-keleti megyéi. I. kötet. Kápolnai Iván bevezetőjével. Szerk.: Jeney Andrásné. Bp., 1998, Központi Statisztikai Hivatal Levéltára, 394 p. Kiadói papírkötés.
Rédey Dezső: Tabán és a 900 éves tabáni plébánia. Bp., 1939, Polonkai György ex librisével. Kiadói széteső papírkötés, sérült első oldal, viseltes állapotban.
Mihályi Imre: Franczia zászló alatt. Élmények és kalandok az Equatoron. Utleírása Mihályi Béla volt gyarmathódító legionariusnak. (Pápa, 1898. Főiskolai ny.) 448 l. Korabeli félvászon-kötésben.
Simonyi Jenő: Idegen népek közt messze földön. Útirajzok és életképek. Bp., 1912. Athenaeum. Kiadói festett egészvászon kötésben, hátsó borító megtörött, ajándékozási bejegyzéssel