Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 9.: Szentendre, Visegrád, Vác. Szerk.: Dr. Dombi József. Bp., 1938, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Térképekkel. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
Budapest székesfőváros iskolai kirándulóvonatai 23-24.: Róma, Nápoly. Szerk.: Bodnár Gyula. Bp., 1938, Budapest Székesfőváros Házinyomdája. Térképekkel. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadással.
Szmrecsányi Miklós: Eger és környéke részletes kalauza. Bp., 1930, Turistaság és Alpinizmus. Kiadói papírkötés, két térképpel, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
Magaziner Pál: A Börzsönyi-hegység síkalauza. Bp., 1930, M. Kir. Állami Térképészet. 78+2 p. Kiadói papírkötés, kissé foltos, sérült borítóval és gerinccel, térkép nélkül.
Szmrecsányi Miklós: Eger filléres kalauza. Kivonat Eger és környéke részletes kalauzából. Részletes helyi kalauzok 4a. Bp., 1933, Turistaság és Alpinizmus Lap-, Könyv-, és Térképkiadó Rt. 16 p. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói tűzött papírkötés.
Velencei tó és a Velencei hegység kalauza. Szerk.: Polgárdy Géza. Magyarországi útikalauzok 2. Dr. Zsembery Gyula előszavával, Iser József rajzaival. Bp., 1938, "Élet" Irod. és Nyomda Rt. 56+2 p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói tűzött papírkötés. Kihajtható térképmelléklettel (Agárd, 1 : 25.000, M. Kir. Térképészeti Intézet).
Nagy Béla: Fölfedezők, világjárók. Híres kutatók utazásai a legrégibb időktől Amundsenig. Bp., é.n., Hajnal. 240 p. Szövegközi és egészoldalas fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült, kopott gerinccel, néhány lap kissé foltos.