Maurice Maeterlinck műve, 4 db: A nagy titok. Ford.: Rózsa Géza. Az Okkultizmus Könyvei. Bp., 1922., Kultura. Kiadói kopott kartonált papírkötés, kopott borítóval.; A halál. [Regény.] Ford.: Maksziányi Dezső. Bp., 1919, Világirodalom. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték, sérült kötéssel, foltos, rossz állapotban.; A tér élete. Ford.: A tér élete. Ford.: Kovács Rezső. Strem Géza bevezetésével. Világkönyvtár. Bp.,én., Révai. Kiadói papírkötés, javított borítóval, aláhúzásokkal.; A szegények kincse. Ford.: Bölöni György. Világkönyvtár. Bp., 1912, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró lappal.
Drunvalo Melchizedek: Az élet virágának ősi titka. I. kötet. Eredeti cím: The ancient secret of the flower of life. Fordította: Patkós Szilvia. Budakeszi, 1999., Mandala-Véda. Papírkötésben, jó állapotban.
Sienkievicz Henrik: Qua Vadis? I-II. köt. Regény Krisztus urunk korából. Bp., én., Pallas. Kiadói egészvászon-kötés, a I. kötet hátsó tábláján kopásnyomokkal.
Irodalmi lexikon. Szerk.: Benedek Marcell. Bp., 1927, Győző Andor (Wodianer F. és Fiai). 1224 p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal, az elülső kötéstábla belső oldala kissé sérült, több ex libris-szel.
5 db könyv - Néprajzi tanulmányok; Demény István Pál: Kerekes Izsák balladája; Kiss Lajos: Vásárhelyi híres vásárok; Ház tetején nyeles edény; Ház tetején egy fél lepény. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
Cseke Péter: Horváth István és az erdélyi népi irodalmi irányzat. Bp., 2000, Balassi. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Horváth István: Magyarózdi toronyalja. Kolozsvár, 1971, Dacia. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
A Karinthyak. Egy budapesti művészcsalád száz éve képekben. 1887-1992. A képeket válogatta és aláírásokkal ellátta: Karinthy Ferencné, és Jovánovics Miklós. Hubay Miklós bevezető tanulmányával. Bp., 1992, Littoria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.