Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 304

Maurice Maeterlinck műve, 4 db:   A nagy titok. Ford.: Rózsa Géza. Az Okkultizmus Könyvei. Bp., 1922., Kultura. Kiadói kopott kartonált papírkötés, kopott borítóval.;   A halál. [Regény.] Ford.: Maksziányi Dezső. Bp., 1919, Világirodalom. Átkötött egészvászon-kötés, az elülső papírborítót bekötötték, sérült kötéssel, foltos, rossz állapotban.;   A tér élete. Ford.: A tér élete. Ford.: Kovács Rezső. Strem Géza bevezetésével. Világkönyvtár. Bp.,én., Révai. Kiadói papírkötés, javított borítóval, aláhúzásokkal.;   A szegények kincse. Ford.: Bölöni György. Világkönyvtár. Bp., 1912, Révai. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, egy kijáró lappal.
18135.

Rufpreis:
3 600 HUF
9,76
11,25

Arany János balladái. Zichy Mihály rajzaival. Bp., 1959, Magyar Helikon. Kiadói félvászon-kötésben.
18136.

Rufpreis:
1 200 HUF

18137.

Rufpreis:
4 000 HUF

18138.

Rufpreis:
800 HUF

Drunvalo Melchizedek: Az élet virágának ősi titka. I. kötet. Eredeti cím: The ancient secret of the flower of life. Fordította: Patkós Szilvia. Budakeszi, 1999., Mandala-Véda. Papírkötésben, jó állapotban.
18139.

Rufpreis:
4 200 HUF
11,38
13,13

Babits Mihály kisebb műfordításai. 2. kiadás. Athenaeum. Kiadói félvászon-kötésben, foltos, a gerinc mentén szakadt.
18140.

Rufpreis:
1 000 HUF

Sienkievicz Henrik: Qua Vadis? I-II. köt. Regény Krisztus urunk korából. Bp., én., Pallas. Kiadói egészvászon-kötés, a I. kötet hátsó tábláján kopásnyomokkal.
18141.

Rufpreis:
1 000 HUF

Az antikvár könyvaukció I-X. regisztere. Összeáll.: Borda Lajosné, Kundi Erzsébet. Bp., 1977, ÁKV Antikvár osztály. Kiadói egészvászon-kötés. Megjelent 1200 példányban. + 3 db antikváriumi könyvaukciós katalógus: 1995 Központi Antikvárium LIV. antikvár könyvárverés katalógusa; 1995 19. Ajánlójegyzék: Becses nyomtatványok és kéziratok, 1487-1994; 1993 17. Ajánlójegyzék: Kéziratos emlékek és ritka nyomtatványok, XV-XX. század.
18142.

Rufpreis:
1 000 HUF

Irodalmi lexikon. Szerk.: Benedek Marcell. Bp., 1927, Győző Andor (Wodianer F. és Fiai). 1224 p. Oldalszámozáson kívüli, fekete-fehér képtáblákkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, sérült, kissé kopott borítóval és gerinccel, helyenként foltos lapokkal, az elülső kötéstábla belső oldala kissé sérült, több ex libris-szel.
18143.

Rufpreis:
2 400 HUF

5 db könyv - Néprajzi tanulmányok; Demény István Pál: Kerekes Izsák balladája; Kiss Lajos: Vásárhelyi híres vásárok; Ház tetején nyeles edény; Ház tetején egy fél lepény. Kötetenként változó kötésben és állapotban.
18144.

Rufpreis:
1 400 HUF

Cseke Péter: Horváth István és az erdélyi népi irodalmi irányzat. Bp., 2000, Balassi. Kiadói papírkötés, jó állapotban. + Horváth István: Magyarózdi toronyalja. Kolozsvár, 1971, Dacia. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
18145.

Rufpreis:
1 000 HUF

A Karinthyak. Egy budapesti művészcsalád száz éve képekben. 1887-1992. A képeket válogatta és aláírásokkal ellátta: Karinthy Ferencné, és Jovánovics Miklós. Hubay Miklós bevezető tanulmányával. Bp., 1992, Littoria. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóban.
18146.

Rufpreis:
800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF