Károlyi Amy: Weöres Sándor és Károlyi Amy élete képekben. A kötet képanyagát összegyűjtötte, válogatta és a felvételeket készítette Moldován Domokos. Bp., 1984., Magvető. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói műbőr-kötés, kiadói papír védőborítóban, volt könyvtári példány.
Magyarok a kultúráért. A magyar munka eredményei az emberi művelődés terén. Francia és magyar írók közreműködésével szerk. Dr. Lukács György. Bp., 1929, Magyar-Francia Kultúrliga. Számos illusztrációval. Kiadói aranyozott félbőr kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Mereskovszkij munkái sorozat 10 kötete.(8 mű 10 kötetben.) Bp.,é.n.,Dante. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, az egyik töredék kötet, változó, többnyire kopott, rossz állapotban.
Hans Behrmann-Horst Kliemenn-Hans Wündrich-Fr. Rudolf Weigl: Lexikon des Kaufmannes. Praktische Hochschule des geschäftlichen Erfolges. Wien-Leipzig,(1928), C. Barth-Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Kemény Zsigmond tanulmányai I-II. köt. Kiadja Gyulai Pál. Pest, 1870, Ráth Mór, VI+409; 415 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kopott borítókkal és gerincekkel, a II. kötet gerincén kis sérüléssel, az I. kötetben két lap szélén szöveget nem érintő hiánnyal, a II. kötetben felvágatlan lapokkal is.
Eötvös József Összes Regényei. (A karthausi I-II. A falu jegyzője I-II. Magyarország 1514-ben I-II. A nővérek I-II.) Voinovich Géza előszavával. Bp., é.n., Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Eötvös József Összes Regényei. (A karthausi I-II. A falu jegyzője I-II. Magyarország 1514-ben I-II. A nővérek I-II.) Voinovich Géza előszavával. Bp., é.n., Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. I.-II.köt. Képes kiadás. I. köt.: A magyar irodalom a XX. századig. II. köt.: A magyar irodalom a XX. században. Bp., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötésben, kopott, kissé foltos borítóval, az I. kötet egyik sarkán kis hiánnyal.