Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 270

Tóth-Kurucz Mária: Aranyfonál. Az erdélyi- és a Duna-európai magyarság őstörténete. Cleveland, 1990, "Lilla" Amerikai Könyvkiadó. Papírkötésben, jó állapotban.
15120.

Rufpreis:
1 000 HUF

Kovács Sándor: Verecke. Földrajzi és történelmi barangolás a vidéken. A szerző fotóival és archív képekkel. Bp., 2006., Hungarovox. Gazdag fekete-fehér és színes képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés.
15121.

Rufpreis:
1 200 HUF

Molnár Gál Péter: A pesti mulatók. Előszó egy színháztörténethez. Bp.,2001,Helikon. Fekete-fehér fotókkal, és színes táblákkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés
15122.

Rufpreis:
1 200 HUF

Domonkos Pál Péter: A moldvai magyarság. Bp, 1987, Magvető. Ötödik, átdolgozott kiadás. Egészvászon kötésben, papír védőborítóban, szép állapotban.
15123.

Rufpreis:
4 000 HUF

Tóth Pál-Czeglédi Zsolt: Magyarország gyöngyszemei. H.n., TKK. Kiadói kartonált kötés, papír védőborítóval, jó állapotban.
15124.

Rufpreis:
4 000 HUF

A Föld és lakói. 1200 oldalon, 1350 mélynyomású fényképpel, 8 színes térképmelléklettel, 75 szövegközti térképpel. A Pesti Hírlap Könyvtára. Bp., 1938, Pesti Hírlap. Trianon előtti és Csonka-Magyarország térképpel. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói díszes, aranyozott egészvászon-kötésben, kis kopásnyomokkal.
15125.

Rufpreis:
2 400 HUF

A világörökség II. Százegy gyöngyszem a világ kulturális és természeti örökségéből. Bp, é.n., Gulliver. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kartonált papírkötésben, szép állapotban, egy helyen kiszakadt zsugorfóliában.
15126.

Rufpreis:
2 000 HUF

Wien und Umgebung / Vienne instantanee / Vienna through a camera.H.n., é.n., Gemeinde Wien. Martin Gerlach fotóival illusztrálva. Foltos, megviselt egészvászon kötésben. Német, francia és angol nyelven.
15127.

Rufpreis:
3 000 HUF

Korniss Péter-Alexa Károly: Jászság. Tájak, korok, emberek. Land and people. Landschaft und Leute. A fotós, Korniss Péter által DEDIKÁLT példány. Bp., 2001, Magyar Könyvklub-Jászságért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15128.

Rufpreis:
2 000 HUF

Szabó Zoltán: Cifra nyomorúság. A Cserhát, Mátra, Bükk földje és népe. Magyarország felfedezése. Bp.,[1938],Cserépfalvi, 282 p.+ 8 t. Kiadói egészvászon-kötésben, kijáró elülső szennylappal, egy két lapszélen kis szakadásokkal.
15129.

Rufpreis:
2 000 HUF

Rózsa György: Budapest legszebb látképei. Bp.,1997, HG &Társa. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált kötés, kiadói papír védőborítóval, jó állapotban.
15130.

Rufpreis:
1 000 HUF

Anton Hekler: L'Université de Budapest. Die Universität Budapest. Basel, (1935), Fritz Lindner. A Pázmány Péter által alapított egyetem történetét bemutató könyv, német és francia nyelven. Fekete-fehér képekkel illusztrálva, a könyv végén korabeli hirdetésekkel. Kiadói egészvászon-kötésben, a borítón kisebb szakadásokkal, a gerinctől részben elvált kötéssel.
15131.

Rufpreis:
2 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF