Johnson, Martin: A kannibálok szigetén. A világ körül. Útirajzok - útikalandok. Bp., é. n., Dante. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói kopott, foltos félvászon-kötés, sérült gerinccel.
Festetics Rudolf (1865-1943): Emberevők között. Nyolcévi Csendes-óceáni hajózás a "Tolna" yachton. 55 képpel és 1 térképpel. Fordította: Sárosi Bella. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., én.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Az oldalszámozáson belül szövegközti és egészoldalas fekete-fehér fotókkal és egy térképpel illusztrált. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés,kopott borítóval, sérült kötéssel, és gerinccel, a gerincen javítással, egy kijáró lappal, pár lap szélén firkával, rossz állapotban.
Ethnographia. A Magyar Néprajzi Társaság és a M. Nemzeti Múzeum értesítője. Szerk.: Dr. Munkácsi Bernát. VII. évfolyam. Bp., 1896, Magyar Néprajzi Társaság. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Korabeli félvászon-kötésben, kissé sérült, kopott borítóval. Benne Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus kézzel írt, több mint 10 oldalnyi jegyzetével. Intézményi bélyegzővel, volt könyvtári példány.
A. E. Johann: 40.000 kilométer az ismeretlen Ázsián keresztül. Fordította Benedek Marcellné. A szerző eredeti felvételeivel. Bp., én., Dante. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon kötés.
Katz Richárd: Vidám napok barna emberek között. Ford.: Görög Imre. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal, és egy térképpel. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kis kopásnyomokkal.
Mesterházy Jenő: A budavári Koronázó-főtemplom és altemploma. Bp., 1938, Hollóházi János Könyvnyomtató-műhelye. Újrakötött egészvászon kötés, belül az eredeti borítóval, szakadásokkal, celluxos ragasztásokkal.
Tanulmányok Csatkai Endre emlékére. A Soproni Múzeum kiadványai 2. Szerk.: Környei Attila, G. Szende Katalin. Sopron, 1996, Soproni Múzeum Alapítvány. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1000 példányban.
Hudi József - Mezei Zsolt: A pápai tűzoltóság története. Pápa, 2004, "Pápa és Környéke Tűzvédelméért 105" Közalapítvány. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.