Juri Szemjonov: Szibéria meghódítása. Fordít.: Nyíreő Éva. Ismeretlen Világok. Bp.,[1940], Athenaeum, 341+2 p. + 8 t. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói egészvászon, kissé kopott borítóval, laza, kissé sérült kötéssel.
Medvigy Mihály: Róma. Művészeti és régészeti barangolás a történelmi múltban. Rómát látni... A vatikáni Péter-bazilikák életrajza. Bp., 2009., Semmelweis Kiadó. Kiadói papírkötés.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal.
Soós Imre, Kiszely Gyula, Zádor Tibor: Vázlatok a diósgyőri vaskohászat 190 éves történetéből. (1770-1960.) Kohászati Történeti Bizottság Közleményei. 4-6. sz. Miskolc, 1960, Lenin Kohászati Művek. Megjelent 1500 példányban.Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Helytörténeti katalógus, 2db. A Pesterzsébet Múzeum helytörténeti kiállításának vezetője. H.n., é.n., Budapesti Történeti Múzeum. Papírkötésben, megsárgult borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 1500 példányban. + Katalógus a Csökölyi Községi Könyvtár könyvállományából. H.n., 1962, Nagyatádi járási Könyvtár. Papírkötésben, meglazult kötéssel.
Újpest története. Szerk.: Gerelyes Ede. Bp., 1977. Közgazdasági és Jogi Könyvkiadó. Kiadói egészvászon kötésben, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval, első néhány lapon szakadással. + Kovács Ferenc IV. kerületi, újpesti tanácselnök autográf aláírása 1978-ból, a könyvhöz mellékelt levélen