Kovács István: Ördöglakat. Bp., 1982, Szépirodalmi. A szerző, Kovács István (1945-) Széchenyi- és József Attila-díjas költő, író, műfordító által dedikált! Kiadói vászonkötés, kiadó kissé szakadt papír védőborítóval.
Hattinger Gábor (szerk.): Ég és föld között - Tisztelet Andy Warholnak (Versantológia). Bp., 1997, Etnikum. Bolyki Lajos, Fuhl Imre, Kormos Sándor stb. verseivel. Fekete-fehér grafikákkal illusztrált. Kiadói papírkötés
Zolnai Béla: Nyelv és stílus. Tanulmányok.. Bp., 1957, Gondolat. A szerző, Zolnai Béla (1890-1969) irodalomtörténész, nyelvesztéta, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált és dátumozott! Kiadói félvászon kötésben, éleinél kissé kopott borítóval.
Sugár András: Nyílt titkaim. Debrecen, 1985, Alföldi Nyomda. A szerző, Sugár András (1933-) magyar író, újságíró által dedikált! Kiadói egészvászon kötés, kiadói kissé szakadt papír védőborítóval.
Heinrich Gusztáv: A német irodalom rövid története középiskolák számára. Bp., 1889, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 2+165+III p. Kiadói papírkötés, felvágatlan lapokkal, tiszteletpéldány bélyegzéssel.