Urbán Aladár: Gróf Batthyány Lajos. Magyarország első alkotmányos kormányfője. Bp., 2007, Holnap. Kiadói papírkötés. A szerző, Urbán Aladár (1929-2019) által dedikált.
Dr. Kovács András: Vallomás a székely szombatosok perében. Bukarest, 1981. Kriterion. Erdélyi Lajos képeivel illusztrált. Kiadói egészvászon kötésben, helyenként szakadt papír védőborítóval de egyébként jó állapotban.
Hanák Péter: A kert és a műhely. Közös Dolgaink. Bp., 1988, Gondolat. Kiadói papírkötés, benne újságcikkekkel. A szerző, Hanák Péter (1921-1997) Széchenyi-díjas történész, művelődéstörténész által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált.
Balogh István: A parasztság művelődése a két világháború között. Értekezések a Történeti Tudományok Köréből. 66. Bp., 1973, Akadémiai Kiadó. Kiadói papírkötés. A szerző, Balogh István (1912-2007) történész, néprajzkutató, levéltáros által Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére dedikált példány.
Folyóiratok, hirlapok. A Lévay József Könyvtár kötetkatalógusai 1. Szerk:Bálint Péterné, Garamvölgyi Ernőné. Miskolc, 19874, Miskolci Városi Könyvtár. Papírkötés, jó állapotban.
Foglalkozások és életmódok. Válogatott tanulmányok honismereti szakkörök és kutatók munkáiból. Szerk: Dobrossy István. Miskolc, 1976,A Miskolci Herman Ottó Múzeum Néprajzi Kiadványai 7. Papírkötés, kissé kopottas állapotban.