Kovalovszki Júlia: A magyar falu régésze: Méri István (1911-1976. Összeáll.: - -. Cegléd, 1996, Kossuth Múzeum. Kiadói papírkötés. Megjelent 1000 példányban.
Norbert Elias: A németekről. Hatalmi harcok és habitus fejlődése a tizenkilencedik-huszadik században. Ford.: Győr László. Bp.,2002, Helikon. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.
Bóna, István: Les Huns. Le grand empire barbare d'Europe. (IVe-Ve siéles.) hn., 2002, Errance. Francia nyelven. Szövegközti képanyagggal illusztrált. Kiadói papírkötés. Özv. Bóna Istvánné, Bóna István (1930-2001) régész felesége által Dienes Istvánné (?-?) muzeológus, részére, Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus özvegye részére szóló ajándékozási sorokkal.
Heckenast Gusztáv (szerk.): D'Andrezel vicomte és Rákóczi levelezése (1725-1727). Folia Rákócziana 7.sz. Sajtó alá rendezte, a bevezetést és a jegyzeteket írta: Köpeczi Béla. A leveleket fordította: Németh Miklós.Vaja, 1984., Szabolcs-Szatmár megyei Múzeumok Igazgatósága, Vay Ádám Múzeum Baráti Kör. Példányszám: 1500. Kiadói papírkötésben.
Tar Sándor, Zsámboki László: Selmectől Miskolcig 1735-1985. A magyarországi műszaki felsőoktatás megindulásánek 250. évfordulójára. Szerk.: Zsámboki László. Miskolc, 1985, Nehézipari Műszaki Egyetem. Példányszám:1500. Kiadói papírkötésben, szakadt kötéssel, ceruzás aláhúzásokkal.
Tóth Péter: Nógrád vármegye nemesi közgyűlési jegyzőkönyveinek regesztái (1652-1656). Salgótarján, 2001., Nógrád Megyei Levéltár. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
Gróf Széchenyi István: Buda- Pesti por és sár. Elszórt darabokban, vagyis Nyomozása: lak-kellemiben mily kifejlésre képes magyar hazánk s különösen e két testvérváros. Bp, 1995., Balassi. Kiadói papírkötésben, újszerű állapotban.
A Magyar Kommunista Párt iratainak repertóriuma. 1944-1948. A Politikatörténeti és Szakszervezeti Levéltár kiadványa. Bp, én., Napvilág Kiadó. Papírkötésben, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban.
A forradalom vidéken. Az MTA Történettudományi Intézete, az ELTE Történeti Intézete és a Magyar Országos Levéltár konferenciájának előadástézisei. Szerk.: Katona Csaba. Bp, 2006, kn. Papírkötésben, szép állapotban.