Kecskeméthy Aurél: Gróf Széchényi István utolsó évei és halála. 1849-1860. A szöveget gondozta, a bevezető tanulmányt és a jegyzeteket írta: Gergely András. Magyar Ritkaságok. Bp., 1987., Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Dr. Ádám Sándor: Magyarságunk. Történelmi útravaló. Bp., 1997, a szerző saját kiadása. Negyedik kiadás. Papírkötésben, védőborítóban,jó állapotban. Az író által dedikált.
Szabadfalvi József: Herman Ottó a parlamenti képviselő-1879-1897-. Officina Musei5. Miskolc, 1996, kn. Papírkötés, jó állapotban. Német nyelvű összefoglalóval és tartalomjegyzékkel.
Magyarország csatornázása és szennyvízkezelése. Szerk: Lesenyei József. Bp,1943, magyar Mérnök és Építészegylet. Félvászon-kötés,borító helyenként foltos ,kopottas állapotban.
Belgrade Through the Centuries. Historical Archives of Belgrade. Szerk.: Branka Prpa. Belgrád, 2005., Secretariat of Culture of the City Assembly of Belgrade. Szövegközti fotóanyaggal illusztrált. Angol nyelven. Kiadói papírkötésben. Megjelent 1500 példányban.
Szekfű Gyula: Bethlen Gábor. Történelmi tanulmány. A bevezető tanulmányt és a Bethlen-irodalom kiegészítő fejezetét Pamlényi Ervin írta. Bp.,1983, Helikon. Egészvászon kötésben, firkált lapokkal.