Benedek Marcell: Ady-Breviárium. I-II. köt. I. köt.: Ady élete, emberi arcképe, költői jelentősége, prózai írásai. II. Ady műve. Kommentárok. Bp.,[1924],Dante. Kiadói kopott papírkötés, az I. kötet kötése javított.
Magyarország levéltárainak cím-és névjegyzéke. Összeáll.:Kaszás Marianne. Bp, 1994, a Magyar Országos Levéltár kiadása. Papírkötésben, kissé foltos borítóval, de egyébként jó állapotban. Megjelent 500 példányban.
Molnár József- Julow Viktor: Kölcsey Ferenc Testamentoma. A Himnusz költőjének ismeretlen végrendelete. + az eredeti kézirat hasonmása. Kézirattár. Bp, 1983, Helikon- Európa. Papírkötésben, kissé foltos borítóval de egyébként jó állapotban. Megjelent 2700 példányban.
Darvas József: A legnagyobb magyar falu. Budapest, 1937, Gondolat Kiadás. Illusztrált kiadói papír kötésben, kissé sérült és hiányos gerinccel és borítóval.
Joannes Secundus: Csókok könyve. Ford.: Rexa Dezső. Bp., 1909., (Kassa, Felsőmagyarországi Napilap-ny.), 1 t. + 74 p. Kiadói papírkötésben, kiadói sérült, foltos papír védőborítóban, a lapok előtt hártyapapírral. "E könyvből 1-25 sorszámmal jelzett amateur példány és 26-300 sorszámmal jelzett díszpéldány készült. A jelen példány sorszáma: 187."
Vértesy Jenő: Kölcsey Ferencz. Szerk.: Dr. Dézsi Lajos. Bp. 1906. Magyar Történelmi Társulat (Athenaeum Irodalmi és Nyomdai R.-T.) Magyar történeti életrajzok. Papírkötés, kicsit kopott borító