Vegyes Gondolat Zsebkönyvek könyvtétel, 3 db. Katona Imre: A porcelán. Bp, 1984. Gondolat. Papírkötésben, jó állapotban. + Horváth Árpád: Órák és órások. Bp, 1982, Gondolat. Papírkötésben, jó állapotban. + Zsoldos Benő: A játékkártya és története. Bp., 1980, Gondolat. Papírkötésben, jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Vadas Mihály: Szomszédok. 20 Beszélgetés az alkotókkal. A könyv fekete-fehér és színes fotókkal illusztrált. Bp., 1989, Mezőgazdasági Könyvkiadó. Kiadói papírkötésben.
Dénes Gizella: Virrasztó asszony. Kanizsai Dorottya életének regénye. Budapest, 1943, Singer és Wolfner. A szerző, Dénes Gizella (1897-1975) által dedikált! Kiadói félvászon kötés, sérült, hiányzó gerinccel, laza kötéssel, első néhány lap alja foltos.
Zolnai Béla: Nyelv és stílus. Tanulmányok.. Bp., 1957, Gondolat. A szerző, Zolnai Béla (1890-1969) irodalomtörténész, nyelvesztéta, egyetemi tanár, az MTA tagja által dedikált és dátumozott! Kiadói félvászon kötésben, éleinél kissé kopott borítóval.
Ruffy Péter: Csavargások. Riportok. Bp., 1963, Szépirodalmi. Ruffy Péter (1914-1993) Pulitzer-emlékdíjas (1991) erdélyi magyar újságíró, író által dedikált 1963 karácsonyán! Kiadói vászonkötés, kiadói sérült és hiányos papírborítóval..