Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 244

Dr. Pénzes Antal-Csizy Ferenc: Budapest élővilága. Bp., 1956., Társadalom és Természettudományi Ismeretterjesztő Társulat. Fekete-fehér fotókkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval.
15157.

Rufpreis:
800 HUF

Ács Tivadar: New-Buda. Budapest, 1941, Kertész József Könyvnyomdája, 322 p. Kiadói szakadozott illusztrált papírkötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15158.

Rufpreis:
1 000 HUF

Weiß, Karl: Festschrift aus Anlaß der Vollendung des neuen Rathhauses. Im Auftrage des Gemeinderathes der Reichshaupt- und Residenzstadt Wien. Wien, 1885., Selbsterlag des Gemeinderathes,59+1 p.+1(alaprajz)+4(heliogravűr képtáblák)+2 (alaprajzok)+6 (heliogravűr) t. Német nyelven. Szöveközti illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal.
15159.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,97
21,88

Szakály Ferenc: Sziget mezováros (Somogy megye) lakosságának "connumerátiója" 1551-ben. (Adalékok XVI. századi mezovárosaink demográfiai és társadalmi képéhez.). H.n., é.n., k.n.. Eredetileg megjelent a Történeti Statisztikai Évkönyv 1967-1968. Bp. 1970. 61-133. Félvászonkötés.
15160.

Rufpreis:
1 200 HUF

Borsos Sándor: Szásznyíres múltja és jelene. Dedikált!   + uő: Szásznyíres képes albuma. Dedikált.  Szásznyíres, 2014. Szerzői. Kiadói aranyozott nyíl kötésben.
15161.

Rufpreis:
5 000 HUF

J. Dankó Katalin- Patay Pál: Régészeti leletek a Sárospataki Református Kollégium tudományos gyűjteményében. Borsod-Abaúj-Zemplén megye régészeti emlékei 2. Mickolc, 2000, Herman Ottó Múzeum. Papírkötésben, szép állapotban.
15162.

Rufpreis:
2 000 HUF

2 db útikönyv: Baedekker: Mittelmeer (Földközi tenger) 1909-es kiadás, Lombardia, Touring Club Italiano, Milano, 1930. Kissé megviselt egészvászon kötésben.
15163.

Rufpreis:
1 000 HUF

Orbán Balázs: Torda város és környéke. 33 nagy 12 szövegképpel. Budapest, 1889, Pesti Könyvnyomda. Reprint kiadás! + Orbán Balázs eszméi kísérőtanulmány.  Kiadói  egészvászon kötésben, fedő borító szakadt, egyébként szép állapotban.
15164.

Rufpreis:
1 600 HUF

15165.

Rufpreis:
1 000 HUF

Szentgotthárd. Helytörténeti, művelődéstörténeti, helyismereti tanulmányok. Szerk.: Kuntár Lajos-Szabó Kiadói egészvászon-kötésben, kiadói papír védőborítóban.
15166.

Rufpreis:
1 600 HUF

Gelencsér József-Lukács László: Szép napunk támadt. A népszokások Fejér megyében. Székesfehérvár, 1991., István Király Múzeum. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
15167.

Rufpreis:
2 800 HUF

Plihál Katalin, Hapák József: Európa térképei 1520-2001. Bp., 2003, Helikon Kiadó. Színes térképekkel gazdagon illusztrálva, kihajtható mellékletekkel. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóval. Csomagolt, új állapotban
15168.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF