Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 244

Dajaszászy Józsefné: Mezőkövesd, Tard, Szentistván. Mezőkövesd, 1961, Matyó Hisz. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Papírkötésben, koszos, szakadt, hiányos borítóval.
15108.

Rufpreis:
1 000 HUF

Nagy Imre Gábor-Márfi Attila-Ódor Imre: Baranya megye évszázadai. Tanulmányok és források Baranya megye történetéből. 3. Pécs, 1996, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés.
15109.

Rufpreis:
1 600 HUF

Hajdu Imre: Új város született. (1951-1966). Tiszaújváros, 2002, HAJDU-VINPRESS Kiadó. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
15110.

Rufpreis:
1 600 HUF

Pesty Frigyes: Heves vármegye helynévtára.  Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, a jegyzeteket és a helységnévazonosítót készítette: Csiffáry Gergely. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 11. Eger, 2005, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, egy kihajtható térképpel illusztrálva.Jó állapotban.
15111.

Rufpreis:
3 000 HUF

Györffy István: Nagykunsági Krónika. Bp., 1941, Turul.Fekete-fehér képekkel illusztrált.Egészvászon-kötés, kopottas állapotban.
15112.

Rufpreis:
1 000 HUF

15113.

Rufpreis:
1 200 HUF

Szabó István,Szabó László: Házasodjunk hajajaj. Lakodalmi szokások régen és ma Szolnok megyében. Szolnok, 1976, Szolnok városi Tanács Társadalmi Ünnepségeket és szertartásokat Szervező Iroda.Megjelent 600 példányban. Papírborítóban, kopott állapotban , borító hátulja helyenként foltos.
15114.

Rufpreis:
2 000 HUF

Pécsiné Ács Sarolta: Népi gyermekjátékok Kalocsa környékén. Kalocsai Múzeumi Értekezések.Kalocsa, 2002, Kalocsai Múzeumbarátok Köre.2. javított kiadás.Megjelent 1000 példányban.Fekete-fehér képekkel és kottákkal.Kartonált papírkötés, jó állapotban.
15115.

Rufpreis:
2 000 HUF

Györffy István: Alföldi népélet. Válogatott néprajzi tanulmányok. Vál., szerk., a bevezetést és a jegyzeteket írta: Selmeczi Kovács Attila. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1983., Gondolat.  Vén Zoltán illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé foltos papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
15116.

Rufpreis:
1 400 HUF

Vegyes, Újpesttel kapcsolatos tétel, 3 db:   Kadlecovits Géza: Újpesti utcanévlexikon. Írta és összeáll.: - -. Bp., 2012., Újpesti Városvédő Egyesület. Második, javított kiadás. Kiadói kartonált papírkötés.; Berényi András-Palasik Mária et alii: Újpest. IV. kerület. Budapest városrészei. 4. Bp.,1998, CEBA. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.; IV. kerület. Budapest. Városkalauz térképpel. hn., én., Városkalauz. Kiadói papírkötés.
15117.

Rufpreis:
900 HUF
2,44
2,81

Rémiás Tibor: Miskolc 18. századi társadalma feudális kori összeírásai alapján. Miskolc, 2004, a miskolci Herman Ottó Múzeum, a B.- A.- Z. Megyei Levéltár és a Bíbor kiadó közös kiadása. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.
15118.

Rufpreis:
1 800 HUF

Witt Lászlóné: Adatok Csurgó és környéke népismeretéhez. Csurgó, 2011., Baksay Sándor Alapítvány. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
15119.

Rufpreis:
1 200 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF