Nagy Imre Gábor-Márfi Attila-Ódor Imre: Baranya megye évszázadai. Tanulmányok és források Baranya megye történetéből. 3. Pécs, 1996, Baranya Megyei Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés.
Pesty Frigyes: Heves vármegye helynévtára. Sajtó alá rendezte, a bevezető tanulmányt írta, a jegyzeteket és a helységnévazonosítót készítette: Csiffáry Gergely. Heves Megyei Levéltár forráskiadványai 11. Eger, 2005, Heves Megyei Levéltár. Kiadói papírkötés, egy kihajtható térképpel illusztrálva.Jó állapotban.
Szabó István,Szabó László: Házasodjunk hajajaj. Lakodalmi szokások régen és ma Szolnok megyében. Szolnok, 1976, Szolnok városi Tanács Társadalmi Ünnepségeket és szertartásokat Szervező Iroda.Megjelent 600 példányban. Papírborítóban, kopott állapotban , borító hátulja helyenként foltos.
Györffy István: Alföldi népélet. Válogatott néprajzi tanulmányok. Vál., szerk., a bevezetést és a jegyzeteket írta: Selmeczi Kovács Attila. A magyar néprajz klasszikusai. Bp., 1983., Gondolat. Vén Zoltán illusztrációval. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Kissé foltos papírborítóval, de egyébként jó állapotban.
Rémiás Tibor: Miskolc 18. századi társadalma feudális kori összeírásai alapján. Miskolc, 2004, a miskolci Herman Ottó Múzeum, a B.- A.- Z. Megyei Levéltár és a Bíbor kiadó közös kiadása. Kartonált papírkötésben, szép állapotban.