Székely népballadák. Összeállította és magyarázta: Ortutay Gyula. Buday György illusztrációival. Bp.,1979, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés, borítón a cím feljegyezve.
Manuela Gretkowska: Metafizikai kabaré. Ford.: Nánay Fanni. Bp., 2004., Európa. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Osztovics Levente (1940-2006) műfordító, dramaturg, egyetemi tanár részére dedikált.
Hegedűs Béla: Hervadók. Versek. Kecskemét, 2009., Szerzői kiadás. 2. kiadás. Egészoldalas rajzokkal illusztrált. A borító Varga István grafikus, a rajzok Bodri Ferenc grafikus munkái. Kiadói papírkötés. A szerző által dedikált.
De Sade Márki: Filozófia a budoárban. (A szabadság iskolája.) Bp., 1989, Pallas. Kiadói papírkötés. Donatien Alphonse François de Sade márki (1740-1814) franca író, az erotikus/pornográf irodalom úttörőjének műve.
Hegedűs Géza: Szerelem a fűzfák alatt. Sakuntala gyűrűje. Kínai és ind mondák alapján írta: - -. Bp., 1960, Magyar Helikon. Kondor Lajos illusztrációival. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott, sérült borítóval.
Sajó Sándor: Nem akarok gyáva csendet... Válogatott magyarság-versek. Vál.: Fejes Imre és Medvigy Endre. Szerk. és az előszót írta: Medvigy Endre. Bp., 2000, Ménrót. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban.
Emléklapok 1928. okt. 6.-ról. A hősi halált halt sárospataki diákok második emléktáblájának leleplezési ünnepélyéről és a pataki diákok országos szövetségének megalakulásáról. Összeállította: Novák Sándor. Sárospatak, 1928, Pataki Diákok Országos Szövetsége. Kiadói papírkötésben, kissé laza fűzéssel, felvágatlan.
Homéroszi himnuszok. Fordította: Devecseri Gábor. Teljes kiadás. Bp.,[1948],Új Idők (Singer és Wolfner.) Kiadói félvászon-kötés, kiadói illusztrált papír védőborítóban, a papír védőborítón kis szakadással.