Bertrand Russell: A filozófia alapproblémái. Fordította, előszóval és jegyzettekkel ellátta: Fogarasi Béla. Természet és Társadalom 4. Budapest, 1919, Új Magyarország Részvénytársaság. Átkötött egészvászon, 132 p.
Magyar Könyvnap Könyve. Katona József: Bánk bán. Pintér Jenő tanulmányával./ Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Ady Lajos tanulmányával. /Madách Imre: Az ember tragédiája. Mátrai Rudolf tanulmányával. Bp., 1933, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült, javított gerinccel.
Edmond Rostand: Cyrano de Bergerac. Ford.: Ábrányi Emil. Fülöp Zoltán illusztrációival. Bp., 1954, Szépirodalmi Könyvkiadó. Kiadói félvászon-kötés. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus részére szóló ajándékozási sorokkal, és Dienes István névbejegyzésével.
Eötvös Károly: A nagy per, mely ezer éve folyik s még sincs vége. I-II. köt. Bp., én., Singer és Wolfner. Ötödik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval.
Kasza Lajos: Egy menekült magyar állatorvos élete. I-II. köt. I. köt.: Budapesttől Washingtonig. II. köt.: Éveim Amerikában és Angliában. Bp., 1997-1998., Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Vegyes könyvtétel, 4 db Tóth Árpád összes versei. Bevezette és a hátrahagyott költeményekkel és töredékekkel együtt sajtó alá rendezte Szabó Lőrinc. Bp., é.n., Athenaeum. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon kötés, kiadói szakadt, hiányos papír védőborítóban. Voltaire: Zadig a vagy a végzet. Bp.,1961, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés. Számozatlan példány. Montesquieu: Igaz történet. Bp.,1963, Magyar Helikon. Kiadói egészvászon-kötés. Petőfi Sándor: János vitéz. Móra klasszikusok. Rónay Emy rajzaival. Bp.,1993,Móra. Kiadói keménykötés. Változó állapotban.