Bajza [József] összegyűjtött munkái II. kötet. Pest, 1851, Emich Gusztáv, 378+8 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, festett lapélekkel, kopott borítóval.
Tompa Mihály: Virágregék. Pest., 1863., Heckenast Gusztáv, VI+175+3 p. Harmadik kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, a címoldalt követően egy - szöveget nem érintő - laphiánnyal.
Bodnár László: A jövendőmondás lélektana és e "világ vége" az okkultizmus megvilágításában. Bp., 1935., Neuwald Illés, 148 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, kissé foltos lapokkal.
Johann von Waldstätten: Die Taktik. I-II. köt. Erster Theil: Elementar-Taktik der drei Waffen. Zweiter Theil: Angewandte Taktik. Wien, 1884-1881., Seidel&Sohn, 195+283 p. Német nyelven. Fametszető ábrákkal. Átkötött félvászon-kötésben, kopott, foltos borítóval, foltos, az első kötetben ceruzás aláhúzással, az utolsó lapon bejegyzéssel, foltos, dohos.
Pintér Jenő: A magyar irodalom története középiskolák számára. I. kötet. A legrégibb időktől Vörösmarty Mihály föllépéséig. Bp.,1921, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 351 p. Harmadik kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel, egy-két foltos lappal, néhány ceruzás bejelöléssel, jegyzetekkel.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner,397+3 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Tóth Béla: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. Bp., 1907.,Athenaeum, X+375+2 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, több 'üres' lapon és laprészen ceruzás bejegyzésekkel.