Arany János kisebb költeményei. Bp., 1883., Ráth Mór. Kiadói festett, aranyozott egészvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, hiányzó elülső szennylappal.
Szemelvények M. Tullius Cicero leveleiből és bölcseleti műveiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1941, Athenaeum, 144 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötésben, foltos.+ Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1940, Athenaeum, 126+2 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötésben, foltos.+ Szemelvények Titus Livius könyveiből. Szerk. és magyarázatokkal ellátta: Édes Jenő-Nagy Pál. Bp.,1939, Franklin, 4+132+4 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötés.
Kahána Mózes: Hat nap és a hetedik nap. Bukarest, ,Állami Irodalmi és Művészeti Kiadó. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kopott, a hátoldalán kissé sérült borítóban.