Vegyes Kós Károllyal kapcsolatos könyv tétel, 2 db: Kós Károly: Székely balladák. Bukarest, 1974, Kriterion, 41 p. Kiadói fűzött illusztrált papírborítékban. Készült Kós Károly kilencvenedik születésnapjára, elején dedikálva a feleségének. Kós Károly képeskönyv. Szerk.: Sas Péter. Bp., [1986], Múzsák Közművelődési Kiadó. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
Endrődi Sándor: Kurucz nóták. 1700-1720. Bp, 1897, Athenaeum, 4+171 p. Harmadik kiadás. A címlapon és borítón Basch Árpád illusztrációjával. Kiadói papírkötés, szétvált kötéssel. 2187-es sorszámmal.
Heltai Jenő: A néma levente. Fáy Dezső illusztrációival. Bp., é. n., Athenaeum. Harmadik kiadás. Javított gerincű félvászon-kötésben, kopott borítóval, három javított, kissé sérült lappal.
Kolozsvári Grandpierre Emil: Egy potenciavadász följegyzései az összeomlás után. Bp., 1989, Magvető. Szerző által dedikálva. Kiadói egészvászon-kötés papír védőborítóban.
Szabó Dezső: Napló és elbeszélések. A címlap Divéky József munkája. Gyoma, 1918., Kner Izidor, 252+4 p. Első kiadás. Kiadói papírkötés, szakadozott borítóval, a gerincen kis hiánnyal.