Báró Wesselényi Miklós: Szózat. A magyar és szláv nemzetiség ügyében. II. köt. Sajtó alá rendezte és jegyzetekkel ellátta: Gál István. Erdélyi Ritkaságok. 13. Kolozsvár, [1944.], Minerva, 164 p. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Komjáthy István: A Nap lakodalma. Román népballadák. Debrecen, 1947, Debreceni Magyar-Román Társaság, kiadói papírkötés. Az ajánlást és az összekötő verseket Komjáthy István írta. A címlapot egy román népi fametszet hasonmása díszíti. A metszetek és a címlap Pósafalvi István műve. Megjelent 1500 példányban.Ajándékozási sorokkal, papír borító enyhén kopott
Kádár Jolán: A budai és pesti német színészet története. 1812-ig. Játékszíni és drámairodalmi szempontból. Függelékül a budai és pesti német színházak műsora. 1783-1812. Bp.,1914, Pfeifer Ferdinánd, 148 p. Kiadói papírkötés, javított gerinccel.; A pesti és budai német színészet története. 1812-1847. Bp.,1923, Budavári Tudományos Társaság. Átkötött félvászon-kötés, az eredeti elülső papírborítót bekötötték.
Táncsics Mihály: Hit, papok, pápák. I. kötet. Táncsics Mihály Művei 8. kötet. Bp.,1873, Buschmann Ferenc, 255+1 p. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötésben, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, névbejegyzéssel, az elülső kötéstábla belsején ceruzás jegyzettel, belül jó állapotban. Első kiadás! A második kötet nem jelent meg. Unicus!
Bánffy Miklós: Megszámláltattál... I. kötet. a II. kötet hiányzik; És hijjával találtattál. I-II. kötet. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon kötésben, sérült gerinccel, benne a tulajdonos nevével
Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története. Fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Kiadói félvászon-kötésben, kisebb kopásnyomoktól eltekintve jó állapotban.
Révész Béla: Ady és Léda. Ady Endre több mint száz ismeretlen levelével, verskézirataival, 21 fényképpel és egyéb melléklettel. Bp., é.n., Dante. A borító grafikája Végh Gusztáv munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, sérült, szétvált kötéssel, kijáró lapokkal, szakadt borítóval.
Ady Endre: Párisban és napfényországban. Sajtó alá rendezte: Földessy Gyula. Ady Endre összes művei IV. köt. Bp., 1949., Athenaeum. Átkötött félvászon-kötés, volt könyvtári példány.
Ady Lajosné: Az ismeretlen Ady. Akiről az érmindszenti levelesláda beszél. Bp.,é.n., Béta. 412 p., 8 t. (Fekete-fehér fotó.) Átkötött egészvászon-kötésben, a kihajtható mellékletek hiányoznak
Révész Béla: Ady Endre összes levelei Lédához és a nagy regény teljes története fényképek, facsimilék számos reprodukciójával. Bp., 1942, Szerzői kiadás, 608 p.+13 t. Kiadói félvászonkötésben, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.