Révész Béla: Ady Endre életéről, verseiről, jelleméről. Bp., 1924, Béta, (Globus-ny.), 160 p. A borító grafikája Kozma Lajos (1884-1948) munkája. Kiadói illusztrált papírkötés, jó állapotban. Dajbukát Jenő névbejegyzésével.
Conrad Ferdinand Meyer válogatott versei. Ford.: Kosztolányi Dezső, Radnóti Miklós, Rónay György, Sárközi György, Szabó Lőrinc és Vargha Gyula. Cs. Szabó László bevezetőjével. Kétnyelvű Remekművek IV. köt. Bp.,[1943], Franklin, 125+3 p. Magyar és német nyelven. Kiadói kopott egészvászon-kötésben, kissé sérült gerinccel, Dr. Dajbukát Gergely ex libris-szével. A bevezető írójának, Cs. Szabó László (1905-1984) író, esszéíró, kritikus ajándékozási soraival, dedikációjával Deér Józsefnének, Deér József (1905-1972) történész egyetemi tanár feleségének, dátumozva (1944. IV. 7.)
[Fjodor Mihajlovics] Dosztojevszkij: Sztjepancsikovo és lakosai. Ford.: Trócsányi Zoltán. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. I. Bp.,(1920.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XII+302+4 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, jó állapotban. Megjelent 1500 számozott példányban. Ebből az első 300 példány merített papíron készült. Számozott (300/242.) példány.
Alfred de Musset: Vallomás. Ford.: Kállay Miklós. Nagy Írók-Nagy Írások. Első sorozat. V. Bp.,(1921.), Genius, (Weiss L. és F.-ny.), XVI+342+2 p. A címlap és a könyvdíszek Végh Gusztáv grafikus, iparművész munkái. A kötésterv Gottermayer Nándor terve. Kiadói fénylemez-kötésben, jó állapotban. Megjelent 1500 számozott példányban. Ebből az első 300 példány merített papíron készült. Számozott (300/206.) példány.
Fekete István: Hajnal Badányban. Bp., 1943, Új Idők (Singer és Wolfner), 328 p. Harmadik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, laza fűzéssel.