Platthy Jenő: Budapesttöl Tokyóig. Evansville,1994., FIPA of Unesco. Kiadói papírkötés. Emigráns kiadás. Az elülső szennylapon: "Platthy Jenő jókivánságaival."
Tóth Béla: Magyar ritkaságok. Curiosa Hungarica. Képekkel és hasonmásokkal. Bp., 1907.,Athenaeum, X+375+2 p. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval, több 'üres' lapon és laprészen ceruzás bejegyzésekkel.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. I. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner,397+3 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Tóth Béla: A magyar anekdotakincs. III. kötet. Theasaurus Anecdoton Hungarorum. Mühlbeck Károly rajzaival. Bp.,é.n., Singer és Wolfner, 406 p. Kiadói aranyozott, festett, illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Kuczka Péter: Az élet szép. Bp.,1950,Révai. Első kiadás. Kiadói papírkötés. A szerző, Kuczka Péter (1923-1999) Kossuth-díjas író, költő, műfordító, tudományos-fantasztikus Kossuth-díjas magyar író, költő, műfordító, a Kozmosz Fantasztikus Könyvek könyvsorozat és a Galaktika tudományos-fantasztikus antológia szerkesztőjének dedikációjával.
Földessy Gyula: Újabb Ady-tanulmányok. Berlin, 1927, Ludwig Voggenreiter Verlag Magyar Osztály. Kiadói illusztrált papírkötés, javított gerinccel, a hátsó borítón kis hiánnyal.
Eredeti játékszín. VI. köt.: Ekebontó Borbála. Buda, 1837, 'Magyar Kir. Egyetem' betűivel, 129+1 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító leszakadt, intézményi bélyegzővel, foltos.