Döbrentei Kornél: Helybengalopp. Bp., 2005., Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Nyírfás Pyrker Dezső: Őcsi és a történelem. Ifjúsági regény. hn., 2005, Esztergár Pál. Kiadói papírkötés. A könyv szerkesztője és kiadója: Esztergár Pál által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Gyurácz Ferenc: Személyes ügyeim. Tanulmányok, esszék. Magyar Nyugat Történeti Kiskönyvtára 10. Vaszilvágy, 2009., Magyar Nyugat. Kiadói kartonált papírkötés. A szerző által Dr. Bőzsöny Ferenc (1931-2018) előadóművész, tanár, a Magyar Rádió főbemondója részére dedikált példány
Dr. Pisztóry Mór: Bevezetés az államtudományokba. Bp., 1876., Eggenberger (Hoffmann és Molnár-ny.), VIII+222+2 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, foltos lapokkal, egy-két aláhúzással, dohos. Ritka!
Egyetemes Könyvtár 2 kötete (103-04., 125-127.) Ifj. Dumas S.: A kaméliás hölgy. Ford.: Dr. Baján Miksa.;Sardou Viktor: Fedora. Ford.: Zoltán Vilmos. Győr, én., Gross-Testvérek. Kiadói papírkötés, az egyik felvágatlan példány (Fedora), a másik kötet könyvteste elvált a borítótól, a könyvtest laza.
Magyar Könyvtár 4 kötete (66.,209.,382-383.,626-628.): R. Kipling: Indiai történetek. I.,A kalevalából. A Lemminkäjnen-runók.,Shakspere: A velencei kalmár., Ibsen: A vadkacsa. Bp., én., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói papírkötés. + Tanulók Könyvtára 2 kötete (54.,82.): M. Tullius Cicero első, második, és tizennegyedik philippikája I. füzet., Cicero: A kötelességekről. I. füzet. Pozsony-Bp., én., Stampfel. Kiadói papírkötés.+Joh. Gottr. von Herder: Der Cid. Un. Bibliothek 105. Leipzig,én., Philipp Reclam. Német nyelven. Kiadói papírkötés. Változó állapotban, a borítók között szakadtakkal is.