Szemelvények M. Tullius Cicero leveleiből és bölcseleti műveiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VII. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1941, Athenaeum, 144 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötésben, foltos.+ Szemelvények M. Tullius Cicero beszédeiből a gimnáziumok és leánygimnáziumok VI. osztálya számára. Magyarázta: Esztergomy Ferenc-Édes Jenő. Bp.,1940, Athenaeum, 126+2 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötésben, foltos.+ Szemelvények Titus Livius könyveiből. Szerk. és magyarázatokkal ellátta: Édes Jenő-Nagy Pál. Bp.,1939, Franklin, 4+132+4 p. Latin és magyar nyelveken. Kiadói papírkötés.
Magyar Könyvnap Könyve. Katona József: Bánk bán. Pintér Jenő tanulmányával./ Vörösmarty Mihály: Csongor és Tünde. Ady Lajos tanulmányával. /Madách Imre: Az ember tragédiája. Mátrai Rudolf tanulmányával. Bp., 1933, Magyar Könyvkiadók és Könyvkereskedők Országos Egyesülete. Aranyozott gerincű félbőr-kötésben, sérült, javított gerinccel.