Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 338

A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,1895, Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., CXXVI (hasábszámozás,helyesen:63)+1508 (hasábszámozás, helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, jó állapotban.
17674.

Rufpreis:
1 600 HUF

Jókai Mór sorozat 20 kötete. Bp.,én.,Révai. Tolnai Világlap ajándéka. Kiadói egészvászon-kötés, kopott borítóval.
17675.

Rufpreis:
3 000 HUF

Az Ujság Albuma az 1906. évre ajándékul előfizetőinknek. Mikszáth Kálmán, Szilágyi Géza, Kozma Andor, Herczeg Ferenc, Kenedi Géza, Ambrus Zoltán, Kóbor Tamás, és Telekes Béla írásaival. Bp., 1906, Athenaeum. Basch Árpád, Ujváry Ignácz, Rechl Kálmán, Kimnach László, Tolnay Ákos, Kotász Károly, Margittay Tihamér, Jendrasik Jenő, Dudits Andor, Gergely Imre, Poll Hugó képeivel, rajzaival illusztrálva. A címlap, valamint a külső tábla, és az előzéklapok, úgyszintén a kezdő és zárórajzok Basch Árpád munkái. Kiadói foltos szecessziós díszítésű aranyozott egészvászon kötés, kijáró lappal, szakadt táblával, foltos, rossz állapotban.
17676.

Rufpreis:
2 000 HUF

Vegyes könyvtétel, 3 db:   Szenes Béla: Csibi. Ifjúsági regény. Pólya Tibor rajzaival. Bp.,(1626), Kultura. Második kiadás. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, foltos borítóval.   Rákos Sándor: Hét zöld csillag. Bp.,1969, Móra. Átkötött félvászon-kötés.   Mérei Ferenc, V. Binét Ágnes: Ablak-Zsiráf. Képes gyermeklexikon. Rajzolta Szecskó Tamás. Bp., 1986, Móra. Kiadói kartonált papírkötés.
17677.

Rufpreis:
1 200 HUF

Dr. Csíky László: Teher alatt nő a pálma. Szentes, 2007, Szerzői kiadás. Magyar, angol és német nyelven. Kiadói kartonált papírkötés. A művész által dedikált.
17678.

Rufpreis:
1 600 HUF

Ady Endre összes versei. Bp.,é.n., Athenaeum, 544 p. Kiadói papír-kötés, kissé sérült gerinccel
17679.

Rufpreis:
1 000 HUF

Mécs László összes versei 1920-1940. Bp., 1941, Athenaeum. Stanislav Ostoje-Chrostowski fametszetes ex librisével, Mécs László aláírásával,  sorszámozott példány. Kiadói egészvászon-kötés,
17680.

Rufpreis:
1 000 HUF

Móricz Zsigmond: Erdély. Tündérkert. A nagy fejedelem. A nap árnyéka. Bp., 1935, Athenaeum. Első kiadás. Kissé kopott aranyozású kiadói aranyozott egészvászon kötés
17681.

Rufpreis:
2 400 HUF

17682.

Rufpreis:
1 200 HUF

2 db könyv - Apáczai Csere János: Magyar Encyclopaedia. Bukarest, 1977, Kriterion. Egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban + Fábián Ernő: Apáczai Csere János. Kolozsvár, 1975, Dacia Könyvkiadó. Kiadói papírkötés, kissé kopottas állapotban.
17683.

Rufpreis:
1 000 HUF

Nagy Márton: Vermes Miklós a líceumi diák. 2005, Komáromi Nyomda és Kiadó Kft. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
17684.

Rufpreis:
1 800 HUF

A halál himnusza. Ráskai Lea nyomán írta és rajzolta Bródy Maróti Dóra, metszette Kner Albert. Bp., 1936, Hungária Könyvek. 259. számú, Lestyán Sándor író, újságíró nevére szóló példány. Kartonált papírkötésben, kicsit sérült papír védőborítóval, jó állapotban.
17685.

Rufpreis:
1 000 HUF
16

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF