Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 338

Himnusz a békéről. Háromezer év költőiről. Vál.: Szászi Imre. Hegedűs Géza előszavával. Bp.,1960,Móra. Kiadói egészbőr-kötés. Számozott (1000/458.) példány.
17625.

Rufpreis:
1 200 HUF

Stéphane Mallarmé költeményei. A verseket fordította: Weöres Sándor. A prózaverseket fordította, az utószót és a jegyzeteket írta: Dobossy László. Martyn Ferenc illusztrációival. Bp.,1964, Magyar Helikon. Kiadói selyemkötés. Számozott (1050/149.) példány.
17626.

Rufpreis:
3 000 HUF

Stifter Adalbert: Költői vázlatok. Németből. Pest, 1862. Heckenast Gusztáv, 1 t. (acélmetszettű díszcímlap)+415 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, kissé foltos lapokkal.
17627.

Rufpreis:
1 400 HUF

Nemzetközi aranymondások. Közmondások. Tanulságos cikkek. Szellemi egyveleg. Összegyűjtötte: lubellei és kisfaludi Lipthay Guido csázs. királyi kamarás. Kiadta 1933-ban a világkrízis évében. Bp.,1933,Jupiter-ny. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, kopott borítóval, kissé laza fűzéssel, az első lapon szakadással.
17628.

Rufpreis:
1 000 HUF
9

Marczali Henrik: A nemzetiség történetbölcseleti szempontból. Népszerű Főiskola Könyvtára 1. Bp., 1935, Franklin. Kiadói papírkötés, a borítón kis szakadásokkal.
17629.

Rufpreis:
1 000 HUF

A kis magyar mint köszöntő. Magyar köszöntők és levelek. Összeáll.: Bácsi József. Bp.,(1903), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Harmadik kiadás. Kiadói festett egészvászon-kötés, jó állapotban.
17630.

Rufpreis:
1 000 HUF

Pudovkin: A magyar filmről. Sajtó alá rendezte: Kovács András. Bp.,1952, Művelt Nép. Kiadói papírkötésben, sérült gerinccel. Ranódy László (1919-1983) Kossuth-díjas filmrendező, főiskolai tanár, forgatókönyvíró, díszlettervező ajándékozási soraival.
17631.

Rufpreis:
1 200 HUF

Hadikfalvi székely népdalok. Szerk.: Várnai Ferenc. Pécs, 1983, Somberekei Községi Közös Tanács. Kiadói papírkötés.
17632.

Rufpreis:
1 800 HUF

17633.

Rufpreis:
1 600 HUF

Vegyes könyv tétel, 3 db:   Kuun Géza: Ujabb adatok a kún Petrarca-codex. Értekezések a Nyelv- és Széptudományok Köréből. XV. köt. XII. sz. Bp.,1892, MTA, 16 p.   Hegymegi Kiss Pál dr.: A magyar közigazgatás demokratikus átszervezéséről. Debrecen, 1924, Hegedüs és Sándor, 120 p. Felvágatlan.   Horváth Jenő: Az értelmi együttműködés mozgalma a Nemzetek Szövetségében. Magyar Külügyi Társaság kiadványai 10. Bp.,1923, Magyar Külügyi Társaság, 28 p.
17634.

Rufpreis:
1 200 HUF

17635.

Rufpreis:
3 000 HUF

17636.

Rufpreis:
1 800 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF