Vörösmarty Mihály minden munkái V. kötet. Pest, 1863, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),446 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó példány.
Vörösmarty Mihály minden munkái X. XI. kötet. Pest, 1863, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),406 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, gerincen kis sérülés, de jó példány.
Kolligátum, benne két ritka művel: Paulikovics Lajos: Sarkadvár. Regény. Pest, 1861, Boldini Róbert Könyvnyomdája, 4+241+3 p. [Bors Eleonóra]: Edelény: Hódított föld. [Bp.,1889, Aigner], 3-127 p. Átkötött félvászon-kötésben, kopott borítóval, az első művet körbevágták, a második mű címlapja, és első lapja (1/2.) hiányzik, kissé foltos lapokkal, intézményi bélyegzővel.
Vörösmarty Mihály minden munkái I. kötet. Pest, 1864, Ráth Mór, (Bécs, Jacob és Holzhausen-ny.),1 t.(acélmetszet)+CCXVI+252 p. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, jó példány.
Németh László: Móricz Zsigmond /Tanulmány/ Bp., 1943, Turul. /,,Jövő" Ny./. 118 l, 8 t. Kiadói félvászon kötésben, eredeti papír védőborítóval, mely csak enyhén sérült.
Dr. Walter János: Gaudeamus. III. Történeti érdekességek, jelmondatok, feliratok, ügyességek. Bp.,1926,Szent István-Társulat, 208+2 p.+2 t. Harmadik kiadás. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Mécs László 2 műve: Hajnali harangszó. Bp.,[1931], Athenaeum, 187 p. Kiadói kopott egészvászon-kötésben. Üveglegenda. Bp.,[1930], Athenaeum, 133+3 p. Első kiadás. Korabeli átkötött aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.
MTA sorozat kötetei. 3 db: Csengery: Euripides drámái II.-II.; Faguet Emil: A XVIII. század. Irodalmi tanulmányok. ford: Haraszti Gyula. Bp., 1898. (Egy lap kijár) Egységes, egészvászon sorozatkötésben.