Palotai Erzsi 4 műve, a szerző dedikációival, valamint saját kézzel írt levele, 2 beírt oldal, Palotai Erzsi (1907-1988) előadóművész, író, műfordító és férje Komlós Aladár (1892-1980) író, költő, műfordító, irodalomtörténész aláírásaival: Hosszú éjszaka. Bp.,1982, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos vászonborítóval, dohos. A szerző dedikációjával. Költők, versek, találkozások. Bp.,1974, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Karambol. Bp.,1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Igen. Bp.,1971, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Erdélyi Szépmíves Céh Könyvek 6 db kiadványa: Tamási Áron: Ábel a rengetegben, Ábel Amerikában, Jégtörő Mátyás, Nyírő József: Isten igájában, A sibói bölény, Makkai Sándor: Egyedül. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kopott borítóval, egy-két kötet fűzése laza, az egyik kötése javított.
Vegyes könyvtétel, 29 db: Világjárók sorozat 27 kötete. Bp.,1960-1969, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kissé kopottas borítóval.+Jacques Picard: 11000 méter mélységben. Bp., 1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.+Mark Twain: Utazás az egyenlítő körül. Világjárók. Klasszikus útleírások IV. Bp.,1963, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Dr. Soltész István: Az Országgyűlés. Az Országgyűlés feladatai, szervezete és működése. 1990-2007. Bp., 2008, Parlamenti Módszertani Iroda. 2., átdolgozott és bővített kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kis sérüléssel a hátsó kötéstáblán.
Sárközi László: Dedikáció az örökkévalóságnak. Győrffy Sándor rajzaival. Pilisvörösvár, 2005, Muravidék Baráti Kör Kulturális Egyesület. Kiadói kartonált papírkötés, jó állapotban. A szerző által dedikált.
Az Érdekes Újság Dekameronja. IX. A Bíró Mihály munkája. Bp.,é.n.,Légrády-Testvérek, 311 p.+13 t. Kiadói illusztrált papírkötés, kissé szakadozott, kissé foltos borítóval, kissé foltos lapokkal.
[Shakespeare, William:] Shakespeare összes drámai művei I-IV. kötet. I. kötet.: Királydrámák. II. kötet: Tragédiák. III. kötet.: Vígjátékok. IV.: Színművek. Az összefoglalásokat és jegyzeteket Ország László írta. Bibliapapírra nyomott kiadás. Bp.,é.n.,Franklin-Társulat, 1 t. (címkép)+1252+2; 1245+3;890+2;901+2 p. Kiadói díszesen aranyozott pergamin sorozatkötésben, kis kopásnyomokkal a borítón, a III. kötet hátsó borítója kissé szétvált.
Radnai Béla: Az egységes magyar gyorsírás tankönyve. 1. rész: Fogalmazási gyorsírás. Bp., 1932, Gyorsírástudomány. Sérült, későbbi félvászon kötésben, egyébként jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.