Vasi, Mariano: Itinerario istruttivo di Roma o sie descrizione generale delle opere piu insigni di pittura, scultura, e architectura.... Roma 1794. I. 436p. Számos metszettel és 2 kihajtható térképpel. Korabeli, gerincén sérült papírkötésben, itt-ott ázás nyomaival és bejegyzésekkel / With numerous engravings and two fold-out maps. In contemporary paper binding, worn on spine, with some water patches and pencilmarks
1942 Földrajzi zsebkönyv 1942. Szerk.: vitéz Dr. Temesy Győző. Bp., 1942, Magyar Földrajzi Társaság, 228 p. Benne Teleki Pálról szóló cikkel. Kiadói illusztrált papírkötés, a borítók elülső és hátsó oldalán délvidék visszatérését mutató illusztrációval, foltos.
Baktay Ervin: Háromszéktől a Himalájáig. Körösi Csoma Sándor életútja. Bp., 1942. Vörösváry kiadó, (Bányai és Várkonyi-ny.), 299+5p.+16 t. (fekete-fehér képtáblák.) + 2 lapszámozáson belüli egészoldalas térképvázlattal. Kiadói félvászon kötésben, kissé kopott borítóval. Első kiadás.
Richard Katz: Röptében a világ körül. Fordította Dr. Szántó Dénes. Bp., é.n., Tolnai. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval.
Csemegi József: A budavári főtemplom középkori építéstörténete. Magyar Műemlékek. Bp., 1955, Képzőművészeti Alap Kiadóvállalata. Kiadói félvászon kötés. Jó állapotban.