Zádori János: Spanyol út. 1868. Bp., 1869, Athenaeum, 429 p. Átkötött félvászon-kötés, festett lapélekkel. két lap kissé sérült 425/426., 427/428.), foltos lapokkal.
Tarczai György Németvilág Budán. Rajzok és elbeszélések. Ferenczi József rajzaival. Bp., 1898, [2], 219, [1] p., ill. Festett kiadói keménytáblás egészvászon Gottermayer-kötésben..A gerinc kissé foszlott, egyébként szép állapotban .
Répási Imre: Ipar és kereskedelem Putnokon a XIX. század közepétől 1945-ig. Gömör Néprajza XXI. Debrecen, 1989, Kossuth Lajos Tudományegyetem Néprajzi Tanszéke. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
A Ciszterci Rend Budai Szent Imre Gimnáziumának története. Az alapítástól a szétszóratásig és még azon túl is... 1912-1948-1958. Összeállító: Dr. Balogh Endre. Bp.,1994, Magánkiadás. Kiadói papírkötés.
Józsefvárosi lexikon. Szerk.: Nagy Richárd. Bp., 1970, MSZMP VIII. kerületi Bizottsága - Fővárosi Tanács VIII. kerületi Tanácsa. Fekete-fehér fényképekkel, a kötéstábla belső oldalán térképpel. Kiadói egészvászon-kötésben.
Óbuda évszázadai. Szerk.: Kiss Csongor. Bp.,2000, Better. Második, javított és bővített kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3000 és 2000 példányban.
Szabolcs-Szatmár megye fontosabb statisztikai adatai. 1964. Központi Statisztikai Hivatal Szabolcs-Szatmár Megyei Igazgatóság. Nyíregyháza, 1965, Statisztikai Kiadói Vállalat. Kiadói nylon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel.