Georg Wegener: Szálljatok velem! Egy világjáró újabb emlékei. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
Arthur Berger: Az örök tavasz szigetein. (Hawaii.) Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval, négy lap kijár.
Stein Aurél: Homokba temetett városok. Régészeti és földrajzi utazás Indiából Kelet-Turkesztánba 1900-1901-ben. Lóczy Lajos előszavával. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai),1 t.+267 p.+ 14 t. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, térkép-melléklet nélkül.
P. T. Etherton: A Mount Everest átrepülése. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n.,Franklin,262+2 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopott borítóval, kis sérüléssel a gerincen, az elülső szennylap és két lap kijár az elejéről.
Alberto M. De Agostini: Tíz esztendő a Tűzföldön. Fordította: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kopottas borítóval, volt könyvtári példány, fekete-fehér fotókkal.
Merlin Moore Taylor: A kannibálok földjén. Barangolás Pápua szívében. Fordította: Halász Gyula. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötés, kissé kopott borítóval.