Tata története I-II. kötet. I. kötet: (Az őskortól 1727-ig.) Szerk.: Kovács Emil. II. kötet: 1727-1970. Szerk.: Körmendi Géza. Tata, 1979-1984, Tata Város Tanácsa. Kiadói nyl-kötésben, kiadói papír védőborítóban, és kiadói papírkötésben, az I. köteten a papírborító foltos, hullámos, de egyébként jó állapotban. A II. kötet megjelent 2000 példányban.
Várnagy Antal: Hőgyész. Községtörténeti monográfia. I-II. rész. I. rész: A kezdetekről 1722-ig. II. rész. 1722-1945. Hőgyész, 1990-1998, Nagyközségi Közös Tanács-Hőgyész Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, a gerincen kis sérüléssel. Megjelent 3000 és 2000 példányban.
Pest megye monográfiája I./2 kötet- A honfoglalástól 1686-ig. Szerk.: Zsoldos Attila. Bp.,2001, Pest Megye Monográfia Közalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, intézményi bélyegzővel.
Heves megye kézikönyve. Handbook of Heves county. Szerk.: Guszmanné Nagy Ágnes. Magyarország megyei kézikönyvei 9. kötet. County Handbooks of Hungary. 9. hn., 1997, CEBA. Kiadói kartonált papírkötés.
Józsa nagyközség 100 éve. 1872-1972, Szerk. Szücs Ernő. Debrecen, 1972, Józsa Nagyközségi Tanács VB. Kiadói papírkötés. Kiadói félvászon-kötés, a hátsó szennylapon tollas jegyzettel. A Józsa Nagyközség Tanácsa VB. titkárának aláírásával, ajándékozási sorokkal, és Józsa nagyközség pecsétjével. Megjelent 1500 példányban.
Tanulmányok Tolna megye történetéből III-IX.,XI. kötetek, összesen 8 db. Szerk.: Puskás Attila. K. Balog János. Szekszárd, 1972-1987, Tolna megyei Tanács Levéltára. Kiadói műbőr-kötésben. A IX. kötet 1500, a XI. kötet 1000 példányban jelent meg. A többi kötet 2000 példányban jelentek meg.
Mesterházy Jenő két budai várral foglalkozó műve: A budavári királyi palota hajdan és most. 3 alaprajzzal és 34 fényképmetszettel. Budavár visszafoglalása és a török emlékek fővárosunkban. Budavár alaprajzával és 7 fényképmetszettel. Bp.,1929-1936, Hollóssy János-ny., 40+16 p. Kiadói papírkötés, kis gyűrődéssel, kis szakadással a borítón.
cca 1945 Budapest nem volt, hanem lesz. Szerk.: Markos György. Szabad Nép kiadása. Bp., Athenaeum, 24 sztl. lev. Korabeli fotókkal, Papírkötés, kissé szakadozott,
Kós Károly: Kalotaszeg. Bp,1938, Révai, 278 p. Kós Károly szövegközi és egészoldalas, részben színes linómetszeteivel. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, de belül jó állapotban.
Walter v. Rummel: Napsütötte országokban. Bolyongás Japánban és a Csendes-óceán szigetein. Fordította: Halász Gyula. Világjárók. Utazások és kalandok. Bp., é.n., Franklin. Kiadói aranyozott papírkötés, kissé kopott borítóval.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.