Bücher: Reise und Ortgeschichte

Zahl der Lose: 233

Nagy Béla: ... és díszes palotát emeltünk. A nagyváradi Szigligeti Színház építésének kultúrtörténete dokumentumokban. (1899-1900.) Nagyvárad, 2000, Bihari Napló. Fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói papírkötésben.
15024.

Rufpreis:
1 800 HUF

Romsics Imre: Kalocsa anno... Kalocsai fotográfiák. Photographs from Kalocsa. Photographien von Kalocsa. Kalocsa, 1999, Kalocsai Múzeumbarátok Köre. Magyar, angol, és német nyelven. Fekete-fehér fotókkal, térképekkel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 2000 példányban.
15025.

Rufpreis:
1 800 HUF

Illyefalvi Lajos: A Lengyelországnak elzálogosított XIII szepesi város története I. rész: A városok alapításától a mohácsi vészig. Makó, 1907, Gaál László, 64+8 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, az utolsó pár lapon egér rágás nyomaival, az utolsó lap (források) kivételével a szöveg teljes, olvasható.
15026.

Rufpreis:
1 000 HUF

Skuléty József: Még egyszer a volt Felső-Magyarországról. Válaszul Iványi Béla: "Felső-Magyarországról" c. füzetére. Turciansky SV. Martin (Turócszentmárton), 1931, Könyvnyomda Rt., 33 p. Kiadói papírkötés, szakadt, sérült, foltos borítóval, intézményi bélyegzővel.
15027.

Rufpreis:
1 000 HUF

15028.

Rufpreis:
9 000 HUF
24,39
28,13

Budapest Székesfőváros statisztikai zsebkönyve. XIV. évf. 1929. Szerk.: Dr. Illyefalvi I. Lajos. Bp., 1929, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés, a borítón egyik sarkán hiánnyal. +  Dr. Illyefalvi I. Lajos: Tíz év Budapest Székesfőváros életéből a világháború után.Bp., 1930, Budapest Székesfőváros Statisztikai Hivatal. Kiadói papírkötés.
15029.

Rufpreis:
1 600 HUF

1941 Rendőrségi zsebkönyv. Budapesti útmutató és címtár 1941. XXI. évf. Bp.,1941,Pallas, II-IV+452+I-III p. Korabeli reklámokkal. Kiadói kopott egészvászon-kötés, térkép-melléklet nélkül.
15030.

Rufpreis:
2 000 HUF

Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály.Bp., 1931, Pataki Mihály. Tűzött papírkötésben
15031.

Rufpreis:
1 000 HUF

Dr. Thirring, Gustavus: Guide-book of Budapest. Fordította: Forcher I. Bp.,1928, Turistaság és Alpinizmus, (Keller Ernő-ny.), 104 p. Második kiadás, angol nyelven. Átkötött modern egészvászon-kötés, az eredeti papírborítót bekötötték.
15032.

Rufpreis:
1 600 HUF

cca 1950 Budapest nevezetességeit bemutató képes füzet, benne térképekkel is. 64p. 22x14 cm
15033.

Rufpreis:
1 000 HUF

Budapest 21 térkép. Utcanévjegyzék és idegenvezető címtár. A kerületi térképeket rajzolta és az utcanévjegyzéket összeállította: Gáll Pongrác. Bp.,1942, Hellas Irodalmi és Nyomdai Rt., 200 p.+ 20 t. Kiadói kissé kopottas félvászon-kötésben, Elvált fűzéssel, egy térkép hiánnyal.
15034.

Rufpreis:
1 000 HUF

Ismerjük meg Budapestet. Budapest főbb nevezetességeinek és emlékeinek kalauza, rövid története és magyarázata. Szerk.: Mulich Károly, Pataki Mihály.Bp., 1933, Pataki Mihály. Tűzött papírkötésben egy térképmelléklettel (Kerepesi temető helyszínrajza)
15035.

Rufpreis:
1 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF