Chun Károly: Mélytengerek világa. Fordította: Dr. Szilárdy Zoltán. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,én., Lampel R.( Wodianer F. és Fiai),8+280 p.+1 kihajtható térképpel. Kiadói aranyozott illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Sven Hedin: Ázsia szívében I-II. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. 59 képpel és 1 térképpel és 63 képpel és 1 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Budapest, é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt., 189+240 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben. Kissé piszkos, de jó állapotú.
Sven Hedin: Ázsia szívében I. kötet. Fordította: Dr. Thirring Gusztáv. 59 képpel és 1 térképpel és 63 képpel és 1 térképpel. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., é. n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó térképpel.
E. W. Pfizenmayer: Kelet-Szibíria ősvilága és ősnépei. Tudományos utazás a mammut-tetemek és az erdőlakó népek tanulmányozása végett. Átdolgozta és Szibéria általános leírásával kiegészítette: Cholnoky Béla. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,é.n.,Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, kissé kopott borítóval, és gerinccel, jó állapotban.
Roland Birkhold: Finnország. Marco Polo. Bp.,é.n., Corvina. Kiadói papírkötés. +Hélene le Tac: Helsinki. National Geographic Városjárók Zsebkalauza. Bp., 2010, Geographia. Kiadói papírkötés.
Wien. Illustrirter Wegweiser duch Wien und Umgebungen. A. Hartleben's Illustrirte Kronen-Führer. Wien-Pest-Leipzig, é.n., A. Hartleben's, VIII+151+1 p.+1 térkép melléklettel. Hatodik kiadás. Szövegközti és egészoldalas fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötés, sérült gerinccel, kopottas borítóval, kihajtható szakadt Bécs látképpel és szakadt térképpel, 102-107. oldal között kijáró lapokkal, német nyelven./Paperbinding, with damaged spine, worn cover, some pages are coming out, with raunchy map, in German language.
Sándorfalva története és népélete. Szerk.: Darázs Sándor, dr. Juhász Antal, Szabó Magoldna, Sz. Simon István. Sándorfalva, 1999, Sándorfalva Nagyközség Önkormányzata. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.