Tolnai Világtörténelme: Az újkor története. A felfedezések, a reformáció és az ellenreformáció kora. Bp.,é.n., Magyar Kereskedelmi Közlöny. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötés, a hátoldalán folttal, a gerincén kis sérüléssel, laza fűzéssel.
Monumenta Literarum II. sorozat 12 füzete (1-4,6,8-12.) (Bp.,1982, Magvető.) Papírkötésben, a 12. füzet hátsó borítója szakadt, hiányos, egyébként jó állapotban.
Vegyes könyvtétel, 29 db: Világjárók sorozat 27 kötete. Bp.,1960-1969, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kissé kopottas borítóval.+Jacques Picard: 11000 méter mélységben. Bp., 1965, Táncsics. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.+Mark Twain: Utazás az egyenlítő körül. Világjárók. Klasszikus útleírások IV. Bp.,1963, Gondolat. Kiadói félvászon-kötés, kiadói szakadt papír védőborítóban.
Jókai Mór: Véres könyv. Csataképek a keleti háborúból. Jókai Mór összes művei. Nemzeti Kiadás XIX. kötet. Bp.,1894, Révai. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kissé kopott.
Reviczky Gyula összes költeményei. Sajtó alá rendezte: Koroda Pál. Bp., 1911, Athenaeum. Harmadik kiadás. Kiadói szecessziós aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval.
Jarnó József: Magyar miniatűrök. Kazinczy könyvtár. Kosice-Kassa, 1931, Kaszinczy, 146+2 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, kissé sérült gerinccel.