Borozvai Nagy Ottó: "Zsúpra Aggnő!" Egy XVI-ik századbeli nótárius tréfája. Pólya Tibor rajzaival. Bp.,1918, (Franklin-ny.) Kiadói illusztrált papírkötés, megviselt állapotban, sérült, javított gerinccel, kopott,foltos, borítóval, a könyvtest elvált a borítótól, névbejegyzéssel. A szerző által dedikált.
Remekírók képes könyvtára 2 db: Garay János válogatott munkái, Berzsenyi Dániel Munkái. Bp.,1903-1904, Lampel R. (Wodianer F. és Fiai.) Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopott borítókban, Garay János kötetben a címkép szakadt, a lapok kissé foltosak.
Nyírő József 2 műve: Kopjafák. Erdélyi Szémíves Céh 10 éves jubileumára kiadott díszkiadás. Kolozsvár, é.n. ,Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés. Az én népem. SzEFHE - Székely Egyetemi és Főiskolai Hallgatók Egyesületének Kiadása. Bp.,é.n.,Révai-ny. Kiadói egészvászon-kötés. 0
Palotai Erzsi 4 műve, a szerző dedikációival, valamint saját kézzel írt levele, 2 beírt oldal, Palotai Erzsi (1907-1988) előadóművész, író, műfordító és férje Komlós Aladár (1892-1980) író, költő, műfordító, irodalomtörténész aláírásaival: Hosszú éjszaka. Bp.,1982, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, foltos vászonborítóval, dohos. A szerző dedikációjával. Költők, versek, találkozások. Bp.,1974, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Karambol. Bp.,1978, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által dedikált. Igen. Bp.,1971, Szépirodalmi. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói szakadozott papír védőborítóban. A szerző által dedikált.
Erdélyi Szépmíves Céh Könyvek 6 db kiadványa: Tamási Áron: Ábel a rengetegben, Ábel Amerikában, Jégtörő Mátyás, Nyírő József: Isten igájában, A sibói bölény, Makkai Sándor: Egyedül. Kolozsvár, é.n., Erdélyi Szépmíves Céh. Kiadói egészvászon-kötés, változó állapotban, többnyire kopott borítóval, egy-két kötet fűzése laza, az egyik kötése javított.
Jókai Mór: Egy magyar nábob. Képes díszkiadás. Goró Lajos hatvankét szövegrajzával, és nyolc aquarelljével.Bp., 1894, Athenaeum, 1 t.+XII+500+2 p.+ 8 t. Korabeli félbőr-kötés, megviselt állapotban, kopott borítóval, sérült, kopott, javított gerinccel, foltos lapokkal, néhány lap firkált, a szennylapok hiányoznak.
Karriérek sorozat 3 kötete, Balla Ignác: Edison. Budapest, 1912. Cholnoky Jenő: Nagy Tudósok; Amerika koronázatlan királyai. Karriérek Kiadóhivatala. Aranyozott egészvászon kötésben, jó állapotban
Pór Antal-Schönherr Gyula: Az Anjou ház és örökösei. (1301-1439.) A Magyar Nemzet Története III. kötet. Szerk.: Szilágyi Sándor. Bp.,1895, Athenaeum. Kiadói aranyozott, festett, egészvászon-kötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel, két lap és egy illusztráció kijár.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.