Illyés Gyula: Oroszország. Uti jegyzetek. Bp.,[1934],Nyugat, (Hungária-ny.), 221+2 p. Szövegközti fekete-fehér illusztrációval. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval, pici sérüléssel a hátsó kötéstáblán.
Farkas Imre: Legszebb versei. Bp.,1931, Singer és Wolfner. Kiadói egészvászon-kötésben, foltos borítóval, szakadozott, javított elülső szennylappal, három beragasztott cikkel. A szerző, Farkas Imre (1879-1976) költő, operettíró, zeneszerző által dedikált példány.
Gárdonyi Géza: Karácsonyi álom. Bp., 1902, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói aranyozott egészvászon kötés, Wolfner-kötés, kis sérüléssel a gerincen.
Veres Péter: Parasztsors, magyar sors. Magyar Társadalomtudományi Könyvtár 1. Bp., én., Magyar Élet, (K. J. Nyomda-ny.),84+12 p. Kiadói papírkötés, szakadozott gerinccel.
Veres Péter: Az alföld parasztsága. Bp.,(1939), Magyar Élet, ("Jövő"-ny.), 89+7 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, kiadói papír védőborítóban, szakadt borítóval.