3 db mű Krúdy Gyuláról, Krúdy Gyulától: Budapesti Negyed. IX. évf. 4. sz. 2001. tél: Krúdy és Pest. Szerk.: Sánta Gábor. Fekete-fehér fotókkal illusztrált. + Szabó Ede: Krúdy Gyula alkotásai és vallomásai tükrében. Arcok és vallomások. Bp.,1970,Szépirodalmi. Kiadói papírkötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel. + Krúdy Gyula: Magyar Tükör. (1921.) Bp., 1998, Balassi Kiadó. Kiadói papírkötés.
Mai magyarok régi magyarokról. Összeáll. Fejtő Ferenc. Bp., [1936], Szép Szó-Cserépfalvi. A Szép Szó irodalmi folyóirat különszáma, József Attila A Dunánál c. versének első közlésével, valamint Móricz Zsigmond, Babits Mihály, Kassák Lajos, Ignotus Pál, Fejtő Ferenc, stb. történeti tárgyú érdekes írásaival. Kiadói egészvászon-kötésben, kijáró elülső szennylappal, jó állapotban.
Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. Átkötött félvászon-kötés. A második kötet nem jelent meg.
Varga László: Szociális reform és hivatásrendiség. Nemzeti Könyvtár. Bp.,1941, Stádium, 124+4. Sérült papírkötésben, hozzá kötve: Szeretett megsemmisülni! Szentvincés lelkiség 1. sz. Helikon, é.n. Helikon-ny., 16 p.
Dickens: A Pickwick-Club II. Fordította Hevesi Sándor. Klasszikus regénytár. Bp., 1906, Révai Testvérek Irodalmi Intézet Rt. Átkötött félvászon kötésben.
Magyar Irodalom Tanítómesterei sorozat 2 kötete: Lőrinczy György: Május király.+Kádár Lehel: A három galamb. Bp.,1918-1931, Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval.
Darnay Kálmán: Testőrszerelmek. Bp., é.n., Pantheon Irodalmi Intézet Rt. Második kiadás. Korabeli kissé kopottas kartonált papírkötés, pár lap széle kissé foltos, ajándékozási sorokkal. A szerző által aláírt.
Hegedűs Loránt: Túl az operencián. Bp., 1935, Sylvester Rt. Korabeli egészvászon-kötés, beragasztott németnyelvű kritikáva, ex libri-szel. A szerző, Hegedűs Loránt (1872-1943) által hugának Hegedűs Rózsának dedikált példány.