Kisdaludi Kisfaludy Károly: Szécsi Mária vagy Murányvár ostromlása. Pest, 1820, Trattner, 96 p. Első kiadás. Átkötött modern papírkötés, az eredeti elülső borítót a címlapra kasírozták, foltos, hiányos.
Trócsányi Zoltán: Magyar régiségek és furcsaságok. I. kötet. A borító Végh Gusztáv munkája. Bp., é.n.,Dante. Kiadó illusztrált papírkötés, kissé szakadozott borítóval, laza, sérült kötéssel, kijáró lapokkal.
1917-1918 Irodalomtörténet 3 száma. Szerk.: Pintér Jenő. 1917. november-december, VI. évf. 9-10. füzet, 1918, január-február, szeptember-december, VII. évf. 1-2.,7-10. füzet. Bp., 1917-1918, Magyar Irodalomtörténeti Társaság. Kiadói papírkötés, az egyik borítója szakadozott, sérült, egy másik foltos.
A mai világ képe I-IV. kötet. Szerk.: Kornis Gyula, Gratz Gusztáv, Hegedüs Loránt, Schimanek Emil. I. kötet: Szellemi élet, II. kötet: Politikai élet, III. kötet: Gazdasági élet, IV. kötet: Természettudomány és technika. Bp., é.n., Kir. Magy. Egyetemi Nyomda. Gazdag kép-, térkép-, és ábraanyaggal illusztrálva. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötésben, kissé kopott borítóval és gerinccel.
Kincseskönyv. II-III. kötet. Gyakorlati tanácsadó a mindennapi élet természettudományi és technikai kérdéseiben otthon és a ház körül. Szerk.: Dr. Aujeszky László, és Dr. Gombocz Endre. Bp., 1941, Királyi Magyar Természettudományi Társulat, VII+559+IV+672 p. Kiadói félvászon-kötés, kopottas, kissé foltos borítóval, a II. kötet gerince sérült.
Pintér Jenő: Magyar irodalomtörténete. Képes kiadás. I.-II. Budapest., 1928, Franklin-Társulat, 389+330 p. Kiadói papírkötésben, kopottas, kissé foltos borítóval.