https://www.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/
https://static.darabanth.com/auction/img/

Kontinuierlich Online-Auktionen

Tételek lista

Bücher: Andere kuriositäten

Zahl der Lose: 458

Die Auktion ist beendet! Das Los wird bald in Auktion
Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Közleményei 3 kötete:  Fekete Gézáné: Az Akadémia 1831-1858 között alapított jutalomtételei és előzményei.  Náday Károly-Sáfrán Györgyi: Történeti kutatások Kufsteinben. Czuczor Gergely rabsága.  Rolla Margit: A fiatal Kafka Margit.+ Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kéziratának Katalógusai 1 kötete: F. Csanak Dóra: Fülep Lajos kéziratos hagyatéka. Ms 4552-Ms 4609. Bp.,1980-1988 ,MTA. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
1
18733.

Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Közleményei 3 kötete: Fekete Gézáné: Az Akadémia 1831-1858 között alapított jutalomtételei és előzményei. Náday Károly-Sáfrán Györgyi: Történeti kutatások Kufsteinben. Czuczor Gergely rabsága. Rolla Margit: A fiatal Kafka Margit.+ Magyar Tudományos Akadémia Könyvtárának Kéziratának Katalógusai 1 kötete: F. Csanak Dóra: Fülep Lajos kéziratos hagyatéka. Ms 4552-Ms 4609. Bp.,1980-1988 ,MTA. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Somogyváry Gyula: Katonacsillag megfordul. Bp.,1944, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.
1
18734.

Somogyváry Gyula: Katonacsillag megfordul. Bp.,1944, Singer és Wolfner. Első kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, kissé sérült gerinccel, laza fűzéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. Átkötött félvászon-kötés. A második kötet nem jelent meg.
1
18735.

Dr. Horváth Cyrill: Régi magyar irodalom története. A magyar irodalom története I. kötet. Bp.,1899, Athenaeum, VIII+755 p. Átkötött félvászon-kötés. A második kötet nem jelent meg.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 000 HUF
5,42
EUR
,
6,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Loos József: A magyar, német és tót nyelv szótára. I. és III. kötet. I. kötet: Magyar-német-tót rész. III. kötet: Tót-magyar-német rész. Pest, 1869-1871, Lauffer Vilmos, 8+790+8+652 p. Magyar, német és szlovák nyelven. Korabeli félbőr-, és félvászon-kötésben, kopottas borítóval, néhol foltos lapokkal. Csak I. és III. kötet. Ritka!
1
18736.

Loos József: A magyar, német és tót nyelv szótára. I. és III. kötet. I. kötet: Magyar-német-tót rész. III. kötet: Tót-magyar-német rész. Pest, 1869-1871, Lauffer Vilmos, 8+790+8+652 p. Magyar, német és szlovák nyelven. Korabeli félbőr-, és félvászon-kötésben, kopottas borítóval, néhol foltos lapokkal. Csak I. és III. kötet. Ritka!

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
12 000 HUF
32,52
EUR
,
37,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Arany János össze munkái I-V. (Négy kötetbe kötve, teljes sorozat.) I. Kisebb költeményei. II. Elbeszélő költeményei. III. Elbeszélő költeményei. IV. Műfordításai. V. Prózai dolgozatai. Rendezte és gondozta Dr. Voinovich Géza. Bp.,(1924),Franklin, 232 p.+2 t.+235+357+356+382 p. Kiadói festett, dúsan aranyozott piros egészvászon-kötés, az V. kötet elülső szennylapja és előzéklapja foltos, az I. kötetből a címkép hiányzik, de alapvetően szép állapotban.
1
18737.

Arany János össze munkái I-V. (Négy kötetbe kötve, teljes sorozat.) I. Kisebb költeményei. II. Elbeszélő költeményei. III. Elbeszélő költeményei. IV. Műfordításai. V. Prózai dolgozatai. Rendezte és gondozta Dr. Voinovich Géza. Bp.,(1924),Franklin, 232 p.+2 t.+235+357+356+382 p. Kiadói festett, dúsan aranyozott piros egészvászon-kötés, az V. kötet elülső szennylapja és előzéklapja foltos, az I. kötetből a címkép hiányzik, de alapvetően szép állapotban.

 
Es ist verkauft
Rufpreis:
24 000 HUF
65,04
EUR
,
75,00
USD
Zahl der Gebote:
1
 
[Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Egy király ifjusága II-VI. kötet. (Hat kötetben.) II. rész I-II. kötet: A navarrai király kedvese. III. rész I-II. kötet: A szép Nancy csinyjei. IV. rész I-II. kötet: A vörös alsó kalandjai. V. rész I-II. kötet: A szerelem hatalma. VI. rész I-II. kötet: Szent Bertalan éje. Fordította Mártonffy Frigyes. Bp.,1868, Kertész József,231+240+163+151+178+186+200+208+224+312 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány kisebb folttal, a II. könyv II részében a 31-34. oldalaknál két lap kijár, V. könyv II. részében a 208. oldal sérült, az I. kötet I-II. rész (az első könyv) hiányzik, névbejegyzésekkel, névbélyegzőkkel ugyanattól a személytől. Első kiadás.
1
18738.

[Pierre Alexis de] Ponson du Terrail: Egy király ifjusága II-VI. kötet. (Hat kötetben.) II. rész I-II. kötet: A navarrai király kedvese. III. rész I-II. kötet: A szép Nancy csinyjei. IV. rész I-II. kötet: A vörös alsó kalandjai. V. rész I-II. kötet: A szerelem hatalma. VI. rész I-II. kötet: Szent Bertalan éje. Fordította Mártonffy Frigyes. Bp.,1868, Kertész József,231+240+163+151+178+186+200+208+224+312 p. Korabeli aranyozott félvászon-kötés, kopottas borítóval, néhány kisebb folttal, a II. könyv II részében a 31-34. oldalaknál két lap kijár, V. könyv II. részében a 208. oldal sérült, az I. kötet I-II. rész (az első könyv) hiányzik, névbejegyzésekkel, névbélyegzőkkel ugyanattól a személytől. Első kiadás.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
10 000 HUF
27,10
EUR
,
31,25
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Kiss József Költeményei. Bp., [1897], Révai Irodalmi Intézet Rt., Franklin-Társulat Nyomdája,  1 t. (a költő portréja) + [6] + 191 + [5] + 26 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal.   Illusztrációi miatt híres, fontos könyv. Az illusztrációkat az egy évvel korábban indult nagybányai művésztelep alapító festőművészei készítették. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Réti István, Thorma János képeivel.  Kiadói díszes, dúsan aranyozott, festett, illusztrált, szecessziós egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, (Gottermayer Nándor Könyvkötői Műintézet, Budapest), restaurált gerinccel, négy illusztráció hiányzik (12,70,74,186. oldal, 1 színes műlap, 3 heliogravure.)
1
18739.

Kiss József Költeményei. Bp., [1897], Révai Irodalmi Intézet Rt., Franklin-Társulat Nyomdája, 1 t. (a költő portréja) + [6] + 191 + [5] + 26 t. Első kiadás. Szövegközti és egészoldalas illusztrációkkal. Illusztrációi miatt híres, fontos könyv. Az illusztrációkat az egy évvel korábban indult nagybányai művésztelep alapító festőművészei készítették. Ferenczy Károly, Grünwald Béla, Hollósy Simon, Réti István, Thorma János képeivel. Kiadói díszes, dúsan aranyozott, festett, illusztrált, szecessziós egészvászon kötésben, aranyozott lapszélekkel, (Gottermayer Nándor Könyvkötői Műintézet, Budapest), restaurált gerinccel, négy illusztráció hiányzik (12,70,74,186. oldal, 1 színes műlap, 3 heliogravure.)

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
14 000 HUF
37,94
EUR
,
43,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Gaal Mózes: Francia háború és a szabadságharc. Hazafias könyvtár. IX. kötet. Bp.-Pozsony,[1902],Stampfel Károly, 4+144 p.+16 t. Első kiadás. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval.
1
18740.

Gaal Mózes: Francia háború és a szabadságharc. Hazafias könyvtár. IX. kötet. Bp.-Pozsony,[1902],Stampfel Károly, 4+144 p.+16 t. Első kiadás. Egészoldalas és szövegközti illusztrációkkal. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, kopottas borítóval.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
3 000 HUF
8,13
EUR
,
9,38
USD
Zahl der Gebote:
0
 
B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!
1
18741.

B. Csűrös Emilia: Hadik András népe. Györgyfi György rajzaival. Bp., é.n., Szent István-Társulat. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, kissé sérült gerinccel, de belül jó állapotban. Ritka!

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 200 HUF
3,25
EUR
,
3,75
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Váczy János: Tompa Mihály életrajza. Bp., 1913, MTA, Hornyánszky V. Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.
1
18742.

Váczy János: Tompa Mihály életrajza. Bp., 1913, MTA, Hornyánszky V. Cs. és Kir. Udvari Könyvnyomdája. Kiadói papírkötés. Jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
800 HUF
2,17
EUR
,
2,50
USD
Zahl der Gebote:
0
 
Ujabb Nemzeti Dalkönyvecske. Összeállította: Radó Antal. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XVIII+431 p. Második, módosított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopással a borító sarkain és a gerincen, kissé laza fűzéssel.
1
18743.

Ujabb Nemzeti Dalkönyvecske. Összeállította: Radó Antal. Bp., 1897, Lampel Róbert (Wodianer F. és Fiai), XVIII+431 p. Második, módosított és bővített kiadás. Kiadói aranyozott, festett egészvászon-kötésben, kissé kopással a borító sarkain és a gerincen, kissé laza fűzéssel.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
1 800 HUF
4,88
EUR
,
5,63
USD
Zahl der Gebote:
0
 
A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.
1
18745.

A magyar költészet kincsesháza. Szerk.: Endrődi Sándor. Bp.,[1895], Athenaeum Irodalmi és Nyomdai Rt., 6+CXXVI ( helyesen:63)+1508 (helyesen: 754)+2 p. Kiadói egészvászon kötés, kopottas borítóval, sérült gerinccel, ajándékozási sorokkal, de belül jó állapotban.

 
Das Lot is nicht erreichbar
Rufpreis:
2 200 HUF
5,96
EUR
,
6,88
USD
Zahl der Gebote:
0
 

Steigerungsstufen:

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
bis 2 000 000 HUF 100 000 HUF
bis 5 000 000 HUF 200 000 HUF
bis 10 000 000 HUF 500 000 HUF
ab 10 000 000 HUF 1 000 000 HUF

Filtern bei der Auktion

Navigieren zur nächsten Seite

Auktionshaus

  • Adresse: 1061 Budapest, Andrássy Str. 16.
  • Anschrift: 1244, Budapest Pf. 979.
  • Telefon: +36 1 / 317-4757, +36 1 / 266-4154
  • E-mail : icvqw34r5nf?3+o@dasdfefgrabanwf34th.codv4m
  •  
  • Öffnungszeiten:
  • Montag: 12-17
  • Dienstag bis Mittwoch: 10-17
  • Donnerstag: 10-19
  • Freitag: geschlossen
  • Wochenende: geschlossen

Galerie

Unsere Seiten

© 2011-2025 Darabanth Auktionshaus GmbH.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren.
Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.
Ich akzeptiere
Für Details klicken
https://www.darabanth.com/de/bedingungen-faq
darabanth.com
H
Los im Warenkorb

Gesamtsumme:

Weiter einkaufen
  Zur Kasse